Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4328
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obwodnica: przetarg z poślizgiem

Wtorek, 26 stycznia 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Obwodnica: przetarg z poślizgiem
Zdaniem niektórych kierowców obdwodnica to lekarstwo na bolączki komunikacyjne miasta, choć nie brakuje i takich zmotoryzowanych, którzy uważają, że inwestycja nic nie zmieni.
Fot. TEJO
W miniony piątek miał zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę obwodnicy południowej dla Jeleniej Góry. Ofert jednak nie otwarto. Pozostaną one zamknięte do pierwszego lutego. Powód to wiele wątpliwości i pytań oferentów jakie zrodziła procedura przetargowa.

Przedłużenie terminu składania i otwarcia ofert nie wpłynie na terminy rozpoczęcia budowy obwodnicy południowej – zapewnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Wyjaśnia, że lepiej jest w trakcie procedury przetargowej rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości oferentów, niż narażać się na odwołania i zaskarżania sposobu przeprowadzenia przetargu.

– Pytania dotyczyły zarówno rozwiązań technicznych, jak np. przedmiarów, ilości robót, treści wzoru umowy czy warunków umowy – mówi Jerzy Bigus. Na te wszystkie wątpliwości staraliśmy się wraz z miejskim prawnikiem odpowiedzieć. Wolimy przesunąć termin otwarcia ofert o tydzień niż narażać się na znaczne przesunięcie terminów rozpoczęcia prac ze względu na protesty czy skargi oferentów.

Prace mają rozpocząć się wiosną br. W pierwszym etapie droga zostanie wytyczona od węzła „Grabarów” dalej częściowo ul. Wincentego Pola, wiaduktem nad ulicą Łomnicką i torami kolejowymi do ul. Krakowskiej, pod Paulinum do ul. Sudeckiej. Część pieniędzy na pierwszy etap, 46 milionów złotych, pochodzi z Regionalnego Funduszu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 125 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group