Czwartek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 6574
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obwodnica południowa na półmetku

Wtorek, 25 października 2011, 8:14
Aktualizacja: 11:57
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Obwodnica południowa na półmetku
Fot. Gotowski BKiP
Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie obwodnicy południowej. Inwestorem jest miasto Jelenia Góra, a wykonawcą prac konsorcjum firm ABM Pol–Dróg Legnica (lider) i firma Gotowski BKiP z Bydgoszczy (partner).

Najbardziej skomplikowane prace trwają przy nowym moście na Bobrze. Budowniczy zamontowali już filary i łukowate prefabrykaty ustroju nośnego, żeby most przypominał kształtem sąsiednią, istniejącą przeprawę, która zostanie rozebrana i odbudowana.

Wykonano już opuszczenie na łożyska stalowej konstrukcji wiaduktu nad linią kolejową. Teraz budowniczy będą ją betonować. - W tym roku chcielibyśmy też na obu obiektach zamontować bariery sprężyste. Konstrukcje balustrad są już gotowe w naszym zakładzie w Bydgoszczy. Jeśli pozwoli na to pogoda, zdążymy z ich montażem w tym roku - informuje Paweł Pietraszak, dyrektor ds. produkcji w firmie Gotowski, która jest partnerem w konsorcjum budującym południową obwodnicę Jeleniej Góry.

W minionym tygodniu zakończył się również montaż łuku na wiadukcie na węźle Grabarów. Umożliwi on wjazd na nową obwodnicę z drogi krajowej nr 3. Stalowa konstrukcja, licząc od poziomu drogi krajowej, ma 18 metrów wysokości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group