Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7730
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obwodnica Maciejowej „na tapecie”

Czwartek, 14 stycznia 2016, 7:32
Aktualizacja: 7:35
Autor: UM
Jelenia Góra: Obwodnica Maciejowej „na tapecie”
Fot. Archiwum
Praca nad przygotowaniami do budowy obwodnicy Maciejowej nabiera tempa, niemniej z konkretnych przepisów wynikają długie okresy jej „zawieszenia”, szczególnie w początkowych etapach – obowiązują bowiem kilkudniowe okresy oczekiwania na uprawomocnienie konkretnych decyzji, a nie można podejmować kolejnych, zanim te pierwsze nie zyskają pełnej mocy prawnej.

- Przekazanie działek gruntu pod budowę na przykład oznacza, że powinna się potem uprawomocnić tzw. decyzja podziałowa, a następnie mapa przygotowana do celów „podziałowych”, itp. Pomimo bezzwłocznego podejmowania kolejnych decyzji, czas podejmowania następnych jest odłożony o cztery do sześciu tygodni.

– Liczymy na to, że w maju będziemy mieli komplet prawomocnych dokumentów, które pozwolą na przystąpienie do następnego etapu prac – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Jednak nie wszystkie terminy zależą od naszych działań. Jeśli wszystko potoczy się według przyjętego przez nas harmonogramu, to w tym roku powinniśmy przekazać plac budowy wykonawcy, wcześniej wyłonionemu w postępowaniu przetargowym – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group