Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 13120
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obwodnica jest już prawie gotowa

Piątek, 1 marca 2019, 13:09
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2019, 7:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obwodnica jest już prawie gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Prace przy budowie obwodnicy Maciejowej dobiegają końca. Jak poinformowali przedstawiciele Miasta Jeleniej Góry, wiosną będzie można już pojechać nową drogą.
Główne prace związane z częścią jezdną są już prawie gotowe. Pozostały skrzyżowania - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który podkreśla, że termin zakończenia robót (koniec maja 2019 r.) nie jest zagrożony, a może nawet będzie krótszy.

Gotowe jest już oświetlenie, ekrany dźwiękochłonne. Trwają prace przy skrzyżowaniach z ulicą Wrocławską i Dzierżonia.

Zmieniamy plan zagospodarowania, jest zainteresowanie terenami miasta i prywatnymi - mówił J. Łużniak.
Pod względem wartości wykonanych robót, to mamy już za sobą nawet 95 procent, warstwy ścieralne w 75 proc., a obiekty mostowe są już wszystkie skończone. Zamontowano 122 ze 124 latarni - wylicza Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Należy się spodziewać utrudnień w postaci ruchu wahadłowego, które wystąpią lada tydzień - dodał szef MZDiM.

Twoja reakcja na artykuł?

80
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
2
2%
Złości
13
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
135
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
66%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Czechy
Dlaczego Czesi nagle pokochali Polaków?
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
W piątek otwarcie schroniska "Nad Łomniczką"
 
Jelenia Góra - KARR
IV Dolnośląskie Forum Gospodarcze
 
Karkonoski Park Narodowy
Ratują żaby, chronią naturę. Rusza wiosenna Akcja Żaba
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group