Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2942
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obwodnica, czyli aleja Solidarności

Wtorek, 23 marca 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Obwodnica, czyli aleja Solidarności
Fot. .......
Klub radnych Platformy Obywatelskiej złoży wniosek, aby obwodnicy południowej, której budowa ma zacząć się już w tym roku, patronował NSZZ Solidarność.

W zamyśle ma być to nawiązanie do obchodzonej w tym roku 30. rocznicy powstania pierwszego niezależnego i samorządnego związku zawodowego, który narodził się w pamiętnym Sierpniu 1980 roku w wyniku fali strajków.
– W Jeleniej Górze takiej ulicy jeszcze nie ma – argumentują radni PO.

W tym roku ma się rozpocząć budowa traktu. Najpierw powstanie odcinek drogowy z obiektami inżynierskimi i przebudową uzbrojenia podziemnego od skrzyżowania z ulicą Wincentego Pola do skrzyżowania z ulicą Sudecką – wylot w kierunku na Karpacz i Kamienną Górę.

Ważnym elementem będzie też budowa węzła „Grabarów”. Tam powstanie wiadukt drogowy o konstrukcji stalowej nad krajową „trójką” wraz z przebudową istniejących zjazdów w kierunku ulicy Wincentego Pola oraz budową nowego mostu i przebudową istniejącego przez rzekę Bóbr.

Całkowita wartość projektu wynosi 124 981 704 PLN z tego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD wynosi 46 080 230 PLN.

Czy nowa obwodnica zostanie „ochrzczona” imieniem Solidarności? O tym zdecyduje rada miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group