Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7538
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obsługa pojemników na plastik (nie)skomplikowana

Czwartek, 8 maja 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Obsługa pojemników na plastik (nie)skomplikowana
Fot. Ernest Grzeszczakowski
– Konia z rzędem temu, komu uda się wcisnąć do żółtego pojemnika na plastiki opakowanie po płynie do płukania tkanin czy inny większy plastikowy element – skarży się nasza Czytelniczka. – I jak tu segregować śmieci? – pyta pan Dariusz z Jeleniej Górze. Okazuje się, że sprawa od jakiegoś czasu nie jest specjalnie skomplikowana. – Wystarczy podnieść klapę – wyjaśnia Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK.

- Zgodnie z zasadami segregacji, próbowałam wyrzucić pojemnik po płynie do płukania tkanin przez ten malutki otwór żółtego pojemnika, ale mimo zgniatania go, pojemnika nie udało się wcisnąć do środka – mówi pani Agnieszka. – Zabrałam go więc ze sobą jadąc do pracy i podobną „operację” próbowałam przeprowadzić w trzech innych punktach, ale tam też żadną siłą tego pojemnika nie udało się wrzucić do środka. I jak tu segregować odpady? – pyta Czytelniczka.

Z podobnym problemem zgłosiło się do nas również kilku innych Czytelników, którzy . Okazuje się jednak, że obecnie sprawa jest banalnie prosta, a głównym problemem są przyzwyczajenia mieszkańców.

- Kiedyś klapy tych pojemników były zamykane na zamek i być może z tego wynikają przyzwyczajenia mieszkańców wrzucania plastiku przez te małe otwory. Jednak nie zamawiamy już pojemników zamykanych – wyjaśnia prezes MPGK. – Obecnie ludzie mogą po prostu podnieść klapę pojemnika do góry i wyrzucić większe plastikowe odpady do środka – dodaje W. Stasiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group