Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7779
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Obserwatorium będzie odbudowane

Piątek, 4 września 2009, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
REGION: Obserwatorium będzie odbudowane
Śnieżka kilka dni po katastrofie. Zima 2009.
Fot. M. Tkacz
Do połowy października mają potrwać zewnętrzne roboty przy odbudowie zawalonej zimą tego roku części stacji meteo na Śnieżce.

Nie sprawdziły się zapowiedzi, że charakterystyczny dla Sudetów Zachodnich obiekt nie zostanie odbudowany po marcowej katastrofie, kiedy to – z powodu „zmęczenia” materiału i błędów przy budowie – runął jeden ze spodków stacji. Jak pisze Polska Gazeta Wrocławska na Śnieżce prace trwają. Ekipy alpinistów, które odbudowują zawaloną część, chcą zdążyć przed nadejściem zimy z pracami zewnętrznymi.

Charakterystyczne spodki są spinane mocną stalową konstrukcją, która ma zapobiec uszkodzeniom całości. Remontowane są także balustrady budynku obserwatorium, ale turyści muszą zapomnieć o podziwianiu jesiennych panoram karkonoskich z perspektywy tarasów budowli. Na pewno do końca roku nie będzie można tam wejść.

Normalnie działa za to restauracja. Remont jest kłopotliwy dla pracowników stacji meteo, którzy dokonują pomiarów na zewnątrz stacji. W sumie remont ma kosztować około 700 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group