Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9615
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obręcz komina byłej Celwiskozy może runąć

Środa, 17 września 2008, 14:17
Aktualizacja: 21:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Obręcz komina byłej Celwiskozy może runąć
Fot. TEJO
Na jednym z najwyższych kominów po byłej Celwiskozie wiatr wyrwał około dwustukilogramową obręcz spinającą, która obecnie wisi w powietrzu. Sprawą zajął się jeleniogórski nadzór budowlany, który zobowiązał właściciela obiektu do usunięcia zagrożenia.

O zagrożeni wiszącym w powietrzu zawiadomili nas mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy przypadkiem zauważyli wiszącą obręcz.
- Ktoś powinien takich rzeczy pilnować, przecież wiadomo, że są to miejsca chętnie odwiedzane przez młodzież, jakby to spadło to tragedia byłaby gotowa – mówią.

Jeleniogórzanie wczoraj sprawę zgłosili również straży miejskiej, która po penetracji terenu przekazała problem do Powiatowego Nadzoru Budowlanego. Nadzór natomiast już wczoraj dokładnie sprawdził rodzaj zagrożenia, spisał protokół i zobowiązał właściciela kominów do zabezpieczenia lub usunięcia zagrożenia.

- Skontaktowaliśmy się z właścicielem kominów, który zobowiązał się do usunięcia obręczy jeszcze dzisiaj – mówi Hanna Jaśkiewicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Oczywiście sprawdzimy czy zostało to zrobione. Na przyszłość zaleciliśmy również częstsze kontrole tego terenu, ponieważ wskutek warunków atmosferycznych takie sytuacje mogą się powtarzać. Nic więcej w tej sprawie zrobić nie możemy, bo zabezpieczenia mienia należy do właściciela a nie do nas. Dopilnujemy jednak by zagrożenie zostało usunięte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group