Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7076
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obrazy sercem malowane

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Obrazy sercem malowane
Fot. Gabi
Hotel Caspar w Cieplicach zafundował swoim gościom strawę duchową. Poza cotygodniowym występem zespołu, swój wernisaż miał przesiecki malarz Roman Cieślik.

Swoje zdolności plastyczne odziedziczył po ojcu Edwardzie. Jest malarzem i rysownikiem. Sztuką zajmuje się od roku 1992. Wtedy to właśnie zainteresowały go różne przedstawienia kobiet. Malował farbą olejną. Przez sześć lat namalował ponad 400 prac!

W większości są to pejzaże, które ukazują piękno naszych terenów o każdej porze roku i dnia. Poza tym na swoich obrazach przedstawia architekturę, martwą naturę, portrety oraz pisze ikony. Poprzez zastosowanie różnej kolorystyki oraz światłocienia pokazuje po pierwsze swoje umiejętności, a po drugie zwraca uwagę na emocje, które towarzysza dziełu.

Roman Cieślik był bardzo zadowolony i zaskoczony, że tak dużo osób przybyło na jego wernisaż. Swoją krótką przemowę rozpoczął od parafrazy wiersza Wisławy Szymborskiej. Następnie podziękował żonie za wsparcie i pani dyrektor hotelu za to, że mógł pokazać swoje prace. Wręczył jej piękny bukiet kwiatów.

Malarz był bardzo wzruszony. Wszyscy zgromadzeni zauważyli, jak ważna jest dla niego ta wystawa i podziękowali mu za piękne obrazy gromkimi brawami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group