Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7379
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Obrazki wypalane w drewnie Mieczysława Skowrona

Wtorek, 20 stycznia 2015, 15:32
Aktualizacja: 18:23
Autor: Manu
Piechowice: Obrazki wypalane w drewnie Mieczysława Skowrona
Fot. POK
Od piątku (16.01) w galerii “Cztery pory roku” w Piechowickim Ośrodku Kultury można zwiedzać wystawę prac Mieczysława Skowrona zatytułowaną “Ku radości braci narciarskiej”. Wystawa będzie czynna do 13 lutego. Wstęp wolny.

Mieczysław Skowron, od lat związany ze sportem, to trener II klasy w narciarstwie, artysta-amator, pasjonat narciarstwa retro i narciarstwa biegowego, nauczyciel Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Swoją twórczość traktuje jako hobby.

Tematem jego twórczości jest narciarstwo i wszystko co z nim związane. - Nie czuję się artystą i nie lubię gdy mnie się tak nazywa – mówi Mieczysław Skowron.

Obrazki wypalane w drewnie, malowane i lakierowane autorstwa Mieczysława Skowrona wzbudzają w odbiorcach zainteresowanie i podziw. Wykonanie jednej pracy trwa od dwóch tygodni do miesiąca. Wzory i postacie nanoszone są na drewniany podkład przy pomocy lutownicy. Potem Mieczysław Skowron wzbogaca je w kolor i elementy ozdobne, a na koniec nakłada wosk i poleruje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group