Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7021
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obradowali (zdalnie) radni powiatu karkonoskiego

Piątek, 13 sierpnia 2021, 15:16
Aktualizacja: 15:16
Autor: Ewa Fit
Jelenia Góra: Obradowali (zdalnie) radni powiatu karkonoskiego
Fot. Archiwum Powiatu Karkonoskiego
W piątek (13.08) w trybie zdalnym odbyła się XXXIV Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Karkonoskiego.

W zwołanej w trybie pilnym sesji uczestniczyło 18 radnych. Pod głosowanie poddane zostały dwie propozycje uchwał. Pierwsza dotyczyła zmian w budżecie powiatu karkonoskiego na 2021 rok, a druga - ustalenia opłat za usunięcie samochodu z drogi oraz jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów odstąpienia od jego usunięcia.

Starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski wypowiedział się w sprawie propozycji pierwszej uchwały dotyczącej zmian w budżecie karkonoskim na br. Stwierdził, że dla powiatu karkonoskiego pojawiły się nowe możliwości m.in. na remonty dróg czy budowę domów dziecka. Wszystko to w ramach rządowego programu "Polski Ład". Ponieważ termin składania wniosków do programu upływa 15 sierpnia, konieczne było zwołanie nadzwyczajnej sesji rady powiatu - wspomniał. Dodał również, że pozyskano środki w wysokości 80 proc. zadania na budowę bezpiecznego przejścia w Ścięgnach.

Omawiano również trzy zadania zgłoszone do tegorocznego budżetu powiatu karkonoskiego - opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych na przebudowę dróg: Janowice Wielkie- Karpniki, Łomnica - Karpniki i Podgórzyn. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyremontowany w ramach "Polskiego Ładu" zostanie także most w Siedlęcinie, bo również został zgłoszony.

Jeśli chodzi o uchwałę dotyczącą opłat za holowanie pojazdu z drogi przedłużał się czas umowy z wykonawcą, ale ostatecznie go wyłoniono.

Obie uchwały radni przyjęli przez aklamację.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
9
56%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group