Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 6858
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Obradowali radni powiatu

Piątek, 29 stycznia 2021, 7:02
Autor: WAC
Powiat: Obradowali radni powiatu
Fot. Starostwo Powiatowe
Sprawy związane z organizacją pracy radnych, zdominowały wczorajszą (28.01), pierwszą zwołaną w tym roku w trybie zwykłym sesję Rady Powiatu Karkonoskiego.

W trakcie obrad radni przyjęli plany pracy komisji stałych rady w 2021 roku. Jednocześnie wysłuchali sprawozdań z pracy tychże komisji w 2020. Co warte podkreślenia - mimo pandemii - radnym w ubiegłym roku udało się zrealizować większość zaplanowanych zadań.

Podczas sesji radni zdecydowali również o nieodpłatnym przekazaniu gminie Mysłakowice oświetlenia ulicznego, jakie zostało wykonane w ramach budowy w 2020 roku ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych Mysłakowice – Miłków oraz Jelenia Góra - Karpacz. Uchwałę, która dotyczy ośmiu punktów oświetleniowych wraz z przewodem zasilającym, podjęto gdyż utrzymanie oświetlenia przy drogach przebiegających przez jej teren należy do zadań danej gminy.

Inna z uchwał dotyczyła zawarcia porozumienia powiatu z Miastem Jelenia Góra dotyczącego organizacji transportu zbiorowego. Jest ono wymagane, gdyż jedna z linii Karkonoskiej Komunikacji Autobusowej z Karpacza do Szklarskiej Poręby, która ruszy 1 lutego, częściowo będzie przebiegać przez obszar Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
4
44%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group