Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 10220
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Obradowali działacze TPD z Dolnego Śląska

Wtorek, 8 listopada 2016, 7:13
Autor: R–W
Region: Obradowali działacze TPD z Dolnego Śląska
Fot. Użyczone
W Legnicy odbyło się III Dolnośląskie Forum Kół Przyjaciół Dzieci. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników – działaczy TPD z całego Dolnego Śląska z okręgów TPD: Legnica, Jelenia Góra, Wałbrzych i Wrocław. Prezentowano działalność Kół Przyjaciół Dzieci różnych typów oraz na bazie doświadczeń okręgu legnickiego TPD – który jest największym i najprężniej działającym na Dolnym Śląsku. i w całym kraju.

Część oficjalna i otwarcie Forum Kół TPD odbyło się w pięknie odnowionej Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. W czasie Forum odznaczono Młodzieżowe Centrum Kultury, dr Tadeusza Samborskiego, Grzegorza Żądło i Izabelę Jokiel Medalem dra Henryka Jordana, a Grzegorza Szczepaniaka z Legnickiego Centrum Kultury – Odznaką „Przyjaciel Dziecka”. Z Jeleniej Góry srebrną odznakę "Zasłużony Działacz TPD" otrzymała Iwona Janicka, opiekun Młodzieżowego Koła TPD przy ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze.

W spotkaniu wzięli udział również goście: Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, dr Tadeusz Samborski - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Wiesław Kołak - prezes Zarządu Głównego TPD w Warszawie, Ryszard Wach - prezes Zarządu Dolnośląskiego TPD, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, Janina Mazur – starosta legnicki oraz wiceprezydenci : Legnicy Dorota Purgal, Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk i Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

Podczas Forum Marek Michalak, który jest kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu ogłosił, że Kapituła decyzją z dnia 29.10 br. przyznała Order Uśmiechu prezesowi TPD w Legnicy Kazimierzowi Pleśniakowi, wieloletniemu działaczowi społecznemu na rzecz dzieci i młodzieży.
Po uroczystościach oficjalnych uczestnicy Forum brali udział w spotkaniach w 20 Kołach Przyjaciół Dzieci najaktywniejszych w miastach: Legnica, Lubin, Złotoryja, Chojnów oraz Legnickim Polu i Niedźwiedzicach.

W drugim dniu obrad Forum kilkanaście kół TPD z okręgów Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Wrocławia zaprezentowało praktyczną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w swoich środowiskach działania, ukazując bogatą różnorodność form i metod pracy oraz dorobek wolontariackiej, społecznej pracy i jej efekty. Okręg jeleniogórski prezentowały koła: Młodzieżowe Koło TPD przy ZST 'Mechanik" w Jeleniej Górze, Koło Środowiskowe Nr 1 w Jeleniej Górze, Koło "Integracja Bez Barier " z Bogatyni oraz Koło TPD z Kamiennej Góry przy SP Nr 1.

W trakcie dyskusji plenarnej oraz pracy w zespołach problemowych wypracowane zostały liczne wnioski i kierunki działalności tepedowskiej, zwłaszcza we współpracy ze szkołami, samorządem terytorialnym, i innymi instytucjami działającymi na rzecz dzieci i rodziny.

Stan organizacyjny Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD:
- 4 oddziały okręgowe, 35 oddziałów gminnych, powiatowych, miejskich, dzielnicowych,
- 243 koła TPD - w tym specjalnych 22
- 5350 członków plus 333 wspierających,
- w 2016 r. zorganizowano wypoczynek dla 4110 dzieci /młodzieży / - I miejsce w Polsce wśród oddziałów regionalnych TPD,
- siedziba Biura Zarządu: Jelenia Góra Al. Wojska Polskiego 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
58
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group