Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5553
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obniżka czynszu dla Spółki Kupieckiej

Czwartek, 21 czerwca 2018, 10:36
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2018, 10:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obniżka czynszu dla Spółki Kupieckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (20.06) odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas którego radni opiniowali uwagi zgłoszone do projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wniosek Spółki Kupieckiej Targowisko Zabobrze o obniżkę czynszu.

Na początek radni z Komisji Rozwoju odwiedzili Targowisko Zabobrze, gdzie spotkali się z zarządcą - ten przedstawił plany rozwoju spółki związane m.in. z rozbudową, zadaszeniem części górnej, budową parkingu, przesunięciem części handlowej w dół - w stronę granicy z obiektem Biedronki.

- Zarządca przedstawił też jak wygląda sytuacja bieżącego handlu, jakie dochody uzyskuje spółka. Wszystko to wygląda bardzo ładnie. Wniosek dotyczy obniżki czynszu, który obecnie wynosi 32 tys. zł miesięcznie, do 24 tys./ m-c. Zaoszczędzone pieniądze chce przeznaczyć na bieżące utrzymanie spółki, w związku ze zwiększeniem wydatków na media, ochronę i inne prace - wyjaśnia Miłosz Kamiński, radny z Zabobrza, który podkreśla, że ryneczek jest ważnym miejscem zarówno dla mieszkańców największego osiedla w Jeleniej Górze, jak i całego miasta.

Zarządca targowiska wnosił o obniżkę czynszu o 25 proc., ale radni postanowili wydać pozytywną opinię na 20-procentową obniżkę. Wniosek spółki dotyczył też przedłużenia dzierżawy do 2033 roku, na co komisja również wyraziła pozytywną opinię. Ostateczną decyzję w tej sprawie, na mocy zarządzenia podejmie Prezydent Miasta.

W pozostałych punktach porządku obrad były m.in. miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla Nowych Cieplic (okolice ul. Wróblewskiego), ulicy Kilińskiego oraz Kamiennogórskiej. Radni większością głosów pozytywnie zaopiniowali rozstrzygnięcia prezydenta do zgłaszanych uwag. Decyzje w sprawach MPZP podejmą radni podczas ostatniej sesji przed wakacjami, czyli 26 czerwca.

Posiedzenie Komisji Rozwoju trwało wyjątkowo długo - spotkanie na terenie Targowiska Zabobrze rozpoczęło się o godz. 10:00, a obrady w Ratuszu zakończyły się przed godz. 15:00. Nie wszyscy radni wytrzymali do końca, ale kworum było zapewnione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group