Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5344
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oblężenie drogich Karkonoszy

Wiadomości: REGION
Środa, 12 sierpnia 2009, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2009, 8:20
Autor: Ania
Cel turystycznej pielgrzymki – Śnieżka. Wygodne dotarcie tam i pobyt w Karkonoszach wiążą się z wydaniem coraz większej ilości pieniędzy.
Fot. Ania
Większość pensjonatów i hoteli w Karpaczu oraz Szklarskiej Porębie nie ma już wolnych miejsc noclegowych na najbliższy weekend. Turyści, którzy przyjeżdżają do kurortu, muszą mieć wypchane portfele, bo pobyt i atrakcje z nim związane sporo kosztują.

Turyści, którzy nie zarezerwowali pokoi wcześniej, mają niewielką szansę na ich znalezienie. Pracownicy informacji turystycznych z Karpacza i Szklarskiej Poręby zaznaczają, że wolnych miejsc już praktycznie nie ma. Dlatego też osoby, które w ostatniej chwili zdecydują się przyjechać na długi weekend w Karkonosze, muszą liczyć na sporo szczęścia.

Można się także spodziewać wzmożonego ruchu na szlakach turystycznych. Wielu gości, którzy przyjechali w ubiegłym tygodniu, jest zaskoczonych, że Karkonosze są bardzo zaludnione.
– Na wakacje wybraliśmy Góry Kaczawskie, ale postanowiliśmy zdobyć także najwyższy szczyt Karkonoszy. W poniedziałek wybraliśmy się więc do Karpacza. Byliśmy zaskoczeni, że tak dużo osób wędruje tutejszymi szlakami turystycznymi. Liczyliśmy raczej na to, że ludzi będzie niewielu. – powiedziała Małgorzata Mirkowska z Lubina.

W wakacje i święta prawdziwe żniwa zbierają gestorzy turystki. W niektórych restauracjach za porcję frytek z ketchupem zapłacimy dziewięć złotych. Jeżeli zaś zaplanujemy wycieczkę w góry i zdecydujemy się wjechać wyciągiem na Kopę zapłacimy za jeden przejazd 22 złote. Możemy także wykupić bilet w dwie strony, wydamy wówczas 27 zł. Ulga przysługuje jedynie dzieciom do 16 roku życia (19 złotych). Tyle samo kosztuje pamiątkowe zdjęcie z wjazdu „krzesełkiem”.

Wygląda więc na to, że powiat jeleniogórski staje się modny wśród turystów z Polski i za granicy. Na jego terenie odpoczywają przede wszystkim poznaniacy, wrocławianie ora goście z Zagłębia Miedziowego. W Karkonosze przyjeżdża także coraz więcej warszawiaków. Jest to oczywiście pozytywne zjawisko, dzięki któremu miejscowi ludzie mogą zarobić. Z drugiej jednak strony ceny rosną jak na drożdżach.

– Wydaje mi się, że najgorzej jest z parkingami, za które w Karpaczu trzeba zapłacić 10 lub 20 złotych za dobę. To naprawdę dużo. W wielu turystycznych miastach w Polsce, a w szczególności w Czechach jest znacznie taniej. – mówi Maurycy Zielonka, który w Karkonosze przyjechał z Poznania.

Oblężenie nie oznacza jednak, że brakuje wolnych miejsc. W Szklarskiej Porębie są takowe w Willi Stefan, hotelach Kryształ, Sasanka, Duch Gór, Pod Modrzewiem, pensjonacie Cztery Pory Roku oraz w Kwaterach Słoneczna Róża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Podgórzynek 12-08-2009 9:04
Skoro już nie ma wolnych miejsc w Karpaczu i Szklarskiej Porebię to zapraszamy do Gminy Podgórzyn oddlaonej od Karpacza i Szklarskiej zaledwie o kilka kilometrów. Spokój cisza to walory naszej gminy, a po pełnym wrażeń dniu spędzownym w którymś z kurortów odpoczynek w naszej gminie gwarantowany. Serdecznie zapraszamy, więcej informacji o noclegach na stronie www.podgorzyn.pl Podgórzyn Gmina Przyjazna z Natury
~ 12-08-2009 9:23
"Wygląda więc na to, że powiat jeleniogórski staje się modny wśród turystów z Polski i za granicy"- albo" zagranicy" albo "zza granicy".
~agroturystyka 12-08-2009 10:19
u podnóża śniezki w mysłakowicach jest sporo pieknych gospodarstw agroturystycznych, nocleg jedna osoba to 35 zł, pokoje z łazienką!!!!Zapraszamy
~do podgorzynek 12-08-2009 10:34
Powinniscie wreszcie udostepnic dla ludzi zalew w sosnowce,to przebilibyscie te chore Szkl.Por. i Karpacz.
~jagniątkowianka 12-08-2009 10:44
Zapraszamy do dzielnicy Jeleniej Góry - Jagniątkowa , najbardziej urokliwego miejsca w Karkonoszach. Do Szklarskiej "rzut beretem". Ciysza i spokój zapewniony.I w kieszeni zostanie co nieco.
~jeleniastruga 12-08-2009 12:13
w Jeleniej Strudze w Kowarach też są jeszcze wolne miejsca. polecam www.jeleniastruga.pl
tom_ 12-08-2009 13:21
Parkowanie w Karpaczu jest tańsze niż w Jeleniej. Problem w tym, że oni sobie wymyślili aby pobierać opłatę za całą dobę z góry. Nawet jak ktoś chce zostawić auto na godzinę musi zapłacić za 24 godziny.
~Chyra 12-08-2009 14:08
Faktycznie , po takiej inwazji przekonaja sie turyści , ze Karpacz i Szklarska Poręba to jedno wielkie zdzierstwo i niech to bedzie ich pierwsza i ostatna wizyta - może w przyszlości sie przeniosa na modniejsze ,niezatloczone i malownicze góry Kaczawskie .Jaszcze tam zachlanna zdziercza choroba z przyslowiowego turysty nie dotarla.
~wieśniak z chrośnicy 12-08-2009 14:44
u mnie w stodole tys sa wolne miejsca na sianie. i sniezke widac z gorki za domem. ni ma tloku, ni ma ceprow, pikna przyroda i wiejskie zapachy. i gory na wyciagniecie reki
~brav 12-08-2009 17:31
Polecam Swieradów i okolicę tam jest dopiero pięknie.
~poznaniacy 12-08-2009 20:06
niech sie centusie popytają kolegów z wielkopolski, ktorzy pobudowali hotele w karpaczu, moze udostepnia im miejsce parkingowe ? gospodarni.... CHCIWI I PAZERNI NA KASĘ, OT CO :)
~KIZIOR 12-08-2009 22:33
I pamiętajcie ,że duża cześć tych powiedzmy "restauratorów" to oszuści. Np. 100 gram frytek kosztuje 7zł a dostajecie tylko 65 do 70 gramów w tej cenie...Możecie państwo domagać się zważenia danego produktu oferowanego wam do sprzedaży.Oczywiście waga powinna być zalegalizowana przez Urząd Miar.
~aaa 12-08-2009 22:39
Ale palant terenówką nic nie płaci - goście nie chsię przepychają on jest najwazniejszy PALANT
~wielkie mi halo 13-08-2009 0:16
W mysłakowicach biorą 35 zeta za nocleg, a ja w Szklarskiej biorę 40-42 zł i mówicie o zdzierstwie na turystach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group