Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7123
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Objazd w Piechowicach

Piątek, 27 listopada 2009, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Ania
REGION: Objazd w Piechowicach
Fot. Ania
Piechowiczanie mogą ominąć drogę wojewódzką, która od dłuższego czasu daje się we znaki zmotoryzowanym. Gmina postanowiła wyremontować część ulic w mieście i stworzyć objazd ulicy Żymierskiego.

Przebiega on przez ulice Tysiąclecia, Kolejową i Szkolną. Organizacja ruchu została opracowana przed rozpoczęciem prac budowlanych. Do tej pory zostały wykonane nowe chodniki i nawierzchnia. Przy szkole podstawowej położono progi zwalniające. W przyszłym roku roboty będą prowadzone jeszcze przy ulicy Tysiąclecia.

Koszt remontów tych ulic oraz fragmentu ulicy Szklarskiej wynosi ponad milion złotych. Samorządowcy pozyskali na ten cel dofinansowanie z MSWiA, które pokryje 80 procent wydatków.

Mieszkańcy nie mogą się doczekać remontu ulicy Żymierskiego. Nie wiadomo jednak, kiedy on nastąpi. Teoretycznie prace budowlane powinny rozpocząć się w przyszłym roku. Z ustaleń samorządowców wynika jednak, że inwestycja na drodze nr 366 znajduje się na liście rezerwowej i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy można się spodziewać początku prac. Dlatego postanowiono zainwestować w modernizację dróg, które stanowią alternatywę dla ulicy Żymierskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
767
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group