Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9241
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obiecujące podglądanie przed Euro 2012

Środa, 25 czerwca 2008, 7:47
Aktualizacja: 0:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Obiecujące podglądanie przed Euro 2012
Fani futbolu mają nadzieję, że zobaczą swoich idoli w stolicy Karkonoszy.
Fot. TEJO
Jelenia Góra znalazła się na szlaku komisji oceniającej możliwości dolnośląskich gmin do przyjęcia zawodników mistrzostw Europy w piłce nożnej które odbędą się w Polsce i Ukrainie za cztery lata. Przedstawicieli biura Euro 2012 i spółki PL 2012 oprowadzał prezydent miasta, Marek Obrębalski.

- Gości interesował stan aktualny obiektów i to, co zamierzamy w ciągu czterech lat zrobić - powiedział Marek Obrębalski.
Z dwóch kompleksów sportowych, przy ulicy Złotniczej i przy Lubańskiej, zdecydowanie bardziej spodobał się ten drugi. Oczywiście będzie on wymagał nowej murawy, nowych trybun na około 1000 miejsc i wybudowanie całego zaplecza socjalno-sanitarnego.

– To jednak niewielki problem w porównaniu z budowaniem nowego obiektu, jak jest w wielu innych wizytowanych gminach, jak mówili nam wizytujący naszą infrastrukturę – dodał prezydent Obrębalski.

Gościom bardzo spodobało się, że w pobliżu jest uzdrowisko, gdzie zawodnicy mogą się odnowić i przejść zabiegi wzmacniające czy relaksujące. Komisja odwiedziła też trzy hotele, dwa kameralne w Cieplicach: Caspar i Pod Różami leżące na placu Piastowskim oraz Mercure przy ulicy Sudeckiej.

– Wszystkie pokazane obiekty bardzo się spodobały, goście zwracali uwagę, że w każdym z nich można wyłączyć piętro. Spodobał się też basen i sala odnowy w hotelu Mercure. Wrażenie zrobiło też lotnisko przy ulicy Łomnickiej, które może przyjmować małe samoloty pasażerskie – powiedział zadowolony prezydent Obrębalski.

Dla wizytujących bardzo ważny jest istniejący potencjał, nawet wymagający modernizacji przy przeróbek. W wielu gminach zapewniano ich, że zdążą z wybudowaniem stadionów czy luksusowych hoteli. Zgorzelec odpadł na przykład dlatego, że zaoferował głównie obiekty znajdujące się w... Görlitz.
Na Dolnym Śląsku na bazę treningową dla zawodników zostanie wybranych osiem miejscowości. Chętnych jest kilkadziesiąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
290
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group