Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5233
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obiecują La Ramblę na deptaku...

Czwartek, 11 października 2018, 9:53
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obiecują La Ramblę na deptaku...
Fot. Przemek Kaczałko
Znana odwiedzającym katalońską Barcelonę La Rambla, ma być wzorem jednej z obietnic Koalicji Obywatelskiej, która zaprezentowała kolejne punkty programu – tym razem dla Śródmieścia.

Kandydaci na radnych oraz na prezydenta Jeleniej Góry przekazali na konferencji prasowej kolejne punkty programu, który obiecują zrealizować.

Wśród pomysłów na ożywienie centrum Jeleniej Góry znalazły się: zagospodarowanie terenu przy ul. Kilińskiego – zaplecze mieszkalne i usługowe przy wsparciu programów rządowych i wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego. Nowoczesny teren mieszkalno-usługowy na terenie byłego targowiska przy Kilińskiego. W sumie Jerzy Łużniak i kandydaci koalicji do rady Miejskiej obiecują wybudowanie 500 mieszkań. Ponadto politycy deklarują przekazanie 40 milionów na remonty ulic wewnętrznych w centrum i 20 milionów na podobne remonty w Cieplicach, Sobieszowie i innych częściach miasta.

- Ulice 1 Maja i Konopnickiej uzyskają nowy, turystyczny charakter i staną się karkonoską La Ramblą – na wzór barcelońskiego deptaku – obiecuje Jerzy Łużniak.

Ponadto kandydaci deklarują wprowadzenie ułatwień instytucjonalnych dla wspólnot mieszkaniowych, aby mogły szybciej i sprawniej przeprowadzić remonty i inwestycje. Ma się także pojawić stanowisko architekta miejskiego, który byłby odpowiedzialny za „meble miejskie, uzgodnienia inwestycji oraz przestrzeń miejską”.

Twoja reakcja na artykuł?

33
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
9%
Nudzi
3
4%
Smuci
7
9%
Złości
25
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group