Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2694
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obiecali gruszki na wierzbie

Środa, 18 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 października 2006, 17:34
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Obiecali gruszki na wierzbie
Fot. Angelika Grzywacz
Uczniowie jeleniogórskich szkół średnich nie mogą doczekać się na stypendia unijne.

Brak pieniędzy na kontach szkół osoby odpowiedzialne za jeleniogórskie wnioski tłumaczą w wygodny dla siebie sposób. Tymczasem pieniędzy wciąż nie ma.

Druga transza unijnych pieniędzy miała się pojawić już czerwcu. Do dziś jednak uczniowie nie dostali pieniędzy.
Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze poinformował, że do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło zbyt dużo wniosków i wszystkiemu winne są procedury biurokratyczne. Są one dokładnie sprawdzane pod kątem merytorycznym i finansowym.

Mija kolejny miesiąc a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Zgodnie z obietnicami środki miały pojawić się w szkołach na dniach. Być może na dniach się pojawią. Nikt jednak nie wiem ile do wypłacenia pieniędzy tych dni musi jeszcze minąć. Uczniowie podsumowują tą sprawę ironicznie.
– Nie wiem, jaki jest cel takiego przeciągania i szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Mam poważniejsze sprawy na głowie, bo nie stać mnie na wiele rzeczy, które miałem sobie kupić właśnie za te pieniądze. Teraz już nawet nie wiem, czy warto jeszcze liczyć na nie. Może za kilka miesięcy okaże się, że nic nie dostanę – mówi chłopak.

– Termin wypłacania pieniędzy został przesunięty, ponieważ wniosek musi zostać zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski – tłumaczy Barbara Latosińska, główny specjalista jeleniogórskim urzędzie miejskim.

Póki co, wrocławscy urzędnicy jeszcze nie uporali się z tym zadaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group