Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13584
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obfite żniwo akcji „Prędkość”

Piątek, 13 listopada 2009, 17:03
Aktualizacja: 17:04
Autor: TEJO
Posypały się mandaty i często uruchomiała się migawka aparatu fotoradaru. Wczoraj policjanci w sposób szczególny dawali się we znaki kierowcom, którzy jeździli za szybko.

– Działania „Prędkość” skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Efektem tych działań jest ukaranie 56 kierujących za przekroczenie prędkości, 31 kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość w ciągu czterech godzin.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagał: fotoradar, video-rejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group