Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obejście niebieskiego szlaku turystycznego!

Wiadomości: Region
Czwartek, 17 września 2015, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: UM Szklarska Poręba
Fot. Archiwum
W związku trwającymi pracami z pozyskania i zrywki drewna, czasowo wyłączony jest z ruchu odcinek niebieskiego szlaku turystycznego „Czeskiej Ścieżki". Obejście rozpoczyna się od drogi powyżej „Czeskiej Kładki" i prowadzi żółtym szlakiem do schroniska „Pod Łabskim Szczytem". Droga powrotna w stronę Wodospadu Szklarki prowadzi tym samym obejściem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 17-09-2015 10:44
bezczelne to jest po prostu, zamykają nasze góry, bo oni sobie będą drzewa wycinać w parku narodowym.
~aplas 17-09-2015 10:55
gdzie nie wejdziesz do lasu - wszędzie ścinki i zrywki, widac że ktoś chce nachapać ile wlezie.
~Rübezahl 17-09-2015 14:53
Ten odcinek szlaku jest poza terenem KPN, zresztą był w tak kiepskim stanie, że gorzej już chyba być nie może. No cóż, ale poza KPN-em stan szlaków w Karkonoszach jest beznadziejny - Lasom Państwowym nie zależy, a gminy nie mogą inwestować na nie swoim terenie.
~turysta 17-09-2015 20:02
@Rübezahl: Nie wiesz o czym piszesz chłopcze. Jak ktoś woli szerokie brukowane ceprostrady jakie buduje KPN, to może powinien chodzić po galeriach handlowych a nie górach? Stan szlaków poza KPN jest taki jaki powinien być - naturalne podłoże i odrobina wrażeń górskich. To że czasem trzeba przeskoczyć kamień albo korzeń nie powinno być żadnym problemem dla turysty o średnim poziomie sprawności. KPN właśnie zniszczył góry, zabetonował je, na co drugim szlaku schody. Nie ma to nic wspólnego z górskim szlakiem. A jak KPN tnie drzewa, wystarczy wpisać w Google i mnóstwo ciekawych kwiatków wyskakuje.
~goral 18-09-2015 0:51
Karkonoski Park Narodowy tak samo albo i nawet bardziej tnie drzewa na potęgę aż wióry lecą. wystarczy pójść w góry i zobaczyć co się dzieje. W ten właśnie sposób niektóre parki narodowe podreperowują swoje budżety. Co tam ochrona środowiska która zawsze przegrywa w starciu z pieniądzem. A o szlakach zniszczonych przez KPN w Karkonoszach głośno nawet w centralnych mediach.
~czesław 18-09-2015 10:59
Nazywają to gospodarką leśną. Od lat trwa wycinka na szlaku na Starościńskie Skały oraz w stronę Pieca , a także tną na potęgę w Jagniątkowie w okolicach Parku i w innych miejscach. Odechciewa się chodzić po górach. A drewno wywożą na zachód , zwróćcie uwagę jadąc w stronę Zgorzelca ile tego transportują. a
~miłośnik gór 18-09-2015 13:05
A ciekawe po co w ostatnich latach MASOWO park narodowy brukuje drogi leśne w Karkonoszach jak nie żeby łatwiej wywozić drewno? Bo na pewno nie dla turystów którzy zgodnie narzekają na takie szlaki. Pamiętam takie akcje z lat 80. gdy też masowo utwardzano drogi w górach, ale wtedy było to uzasadnione w związku z koniecznością wywozu dużej ilości drewna po klęsce ekologicznej. Teraz mamy kolejną klęskę w lasach ale nie ekologiczną tylko związaną z niepohamowaną zachłannością człowieka na pieniądze ze sprzedaży drzewa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group