Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6862
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O zimie i Św. Mikołaju na Konfrontacjach Artystycznych w „Siódemce”

Środa, 12 grudnia 2012, 9:04
Aktualizacja: 10:24
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: O zimie i Św. Mikołaju na Konfrontacjach Artystycznych w „Siódemce”
Fot. Archiwum Organizatora
Ponad siedemdziesiąt dzieci zaprezentowało się podczas Zimowych Konfrontacji Artystycznych „Gwiazdkowa niespodzianka” w Szkole Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. W ramach imprezy została wyeksponowana wystawa prac plastycznych „Zimowe rozmyślania”.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, którego dokonała dyrektorka szkoły Elżbieta Rybak, dokonano prezentacji teatralnych, plastycznych, tanecznych, literackich i muzycznych o tematyce świątecznej i zimowej, podsumowujących ostatnie tygodnie pracy dzieci oraz ich nauczycieli.

- Dzięki konfrontacjom mamy okazję sprawdzić, ile pracy włożono w to, by dzieci mogły pokazać się i zabłysnąć na scenie. Dziękuję opiekunom-nauczycielom oraz rodzicom i wszystkim, którzy dołożyli starań, aby ta impreza wyglądała tak, jak wygląda - za ogromne wsparcie – mówi jedna z organizatorek Małgorzata Nowak.

Jako pierwsi wystąpili gospodarze z „Siódemki” - pierwszaki. Młodzi artyści zauroczyli publiczność swoimi uzdolnieniami muzycznymi oraz aktorskimi w inscenizacji „Dziesięć bałwanków” opartej na motywach wiersza Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem.

Imprezie towarzyszyła wystawa pokonkursowa pt. „Zimowe rozmyślania”, która prezentuje blisko 50 prac plastycznych. Przy tej okazji Grzegorz Jędrasiewicz, edukator z Biura Wystaw Artystycznych wygłosił krótką gawędę nt. pochodzenia pojęcia wernisaż.

Potem zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wiersze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2. Sympatię młodych widzów szybko zjednała sobie aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida - Katarzyna Janekowicz. Artystka, znana dziecięcej publiczności z roli Dziewczynki z zapałkami z najsmutniejszej baśni Hansa Christiana Andersena w spektaklu Bogdana Kocy „Wojna bajek”, wprowadziła wszystkich uczestników w rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia czytając dziecięce wiersze. Następnie swoje umiejętności taneczne, muzyczne i recytatorskie w krótkim programie pt. „Witaj Święty Mikołaju!” zaprezentowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Piątka5”.

Konfrontacje artystyczne, jak twierdzą rodzice najmłodszych uczestników, są okazją, aby nie tylko zaprezentować swoje umiejętności taneczne, teatralne czy wokalne, lecz przede wszystkim spotkać się, lepiej poznać, wymienić uwagi, a co najważniejsze wspaniale spędzić czas, doskonale się bawiąc. - Naprawdę świetna praca - zarówno opiekunów jak i dzieci – szczególnie, że na przygotowanie było tak mało czasu – mówiła Monika Mediuch, matka jednej z młodych uczestniczek imprezy. – Myślę, że takie konfrontacje mogłyby odbywać się częściej niż raz w roku. Gdy siedzi się na widowni to naprawdę dużo widać - wiele chęci do tego, żeby się pokazać. Wiele emocji i uczuć – dodaje Barbara Kortz, matka 7-letniej Wiktorii.

Również dyrektorka szkoły Elżbieta Rybak nie szczędziła słów pochwały dla młodych artystów oraz ich opiekunów. – Różnorodność form zaprezentowanych na scenie świadczy o talentach uczestników, ale i ogromnej pracy, którą włożono w przygotowanie tych występów. Takie zajęcia i spotkania sprzyjają integracji. Kontynuowanie tych konfrontacji to świetny pomysł i mam nadzieję, że ponownie spotkamy się w przyszłym roku – mówi Elżbieta Rybak.

Wszyscy uczestnicy przeglądu uhonorowani zostali dyplomami oraz świątecznymi upominkami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group