Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6265
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O Zapowiedniku Berezyńskim w cyklu czwartkowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 stycznia 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:02
Autor: Manu
Fot. Waldemar Bena
W czwartek (28.01) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) odbędzie się prelekcja z przeźroczami pt.: “Białoruś – przyroda Zapowiednika Berezyńskigo”. Spotkanie poprowadzi Waldemar Bena. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

Zapowiednik Berezyński to rezerwat ścisłej ochrony przyrody o wielkości parku narodowego (ponad 80 tys. ha powierzchni). Położony w dorzeczu dużej białoruskiej rzeki - Berezyny, jest uważany za najcenniejszy przyrodniczo obszar wschodnich sąsiadów Polski. Chroni unikalny kompleks błot i torfowisk.

Zapowiednik Berezyński pokryty jest bujnymi lasami świerkowymi, znajduje się tam kilka dużych jezior, 69 rzek i ponad 50 tys. ha torfowisk. Po drugiej wojnie światowej obszar ten został niemal całkowicie wyludniony, dzięki czemu swobodnie żyć tam mogą liczne gatunki ssaków i ptaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Chodkiewicz 25-01-2016 20:43
W moich czasach to wszystko była Rzeczpospolita.Wielu Białorusinów tęskni do tych czasów. mieliśmy w Księstwie Litewskim wielu obywateli Rzeczypospolitej , którzy pisali o tych Ziemiach -"Litwo Ojczyzno moja...".Ci ,których nazwiska kończą się na "-icz" z dużą dozą prawdopodobieństwa mają korzenie na Białorusi w Wielkim Księstwie Litewskim tj. w Rzeczypospolitej Obojga Narodów (tak naprawdę wielu narodów).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group