Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7969
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O wyjeździe młodzieży na mistrzostwa do Turcji (foto)

Piątek, 8 maja 2015, 8:28
Aktualizacja: 9:33
Autor: Angela
Jelenia Góra: O wyjeździe młodzieży na mistrzostwa do Turcji (foto)
Fot. Archiwum Organizatora
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie podsumowujące wyjazd reprezentantów Jeleniej Góry na mistrzostwa świata w biegach na orientację w Turcji. Zaproszeni goście, sponsorzy, rodzice oraz zawodnicy mieli okazję obejrzeć film i zdjęcia z pobytu na mistrzostwach.

- Była to okazji do podziękowania wszystkim sprzyjającym osobom, wspierającym jeleniogórską reprezentację w realizacji projektu, który kilka tygodni temu był zamierzeniem a może nawet marzeniem młodych ludzi i ich opiekunów. Wręczone zostały podziękowania za pomoc wszystkim przedstawicielom firm, które pomogły w wyjeździe. Każdy otrzymał również płytę z fotorelacją z imprezy – relacjonuje Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Oświaty UM w Jeleniej Górze.

Dzięki wsparciu licznych sponsorów udało się doprowadzić do końca wielkie przedsięwzięcie, jakim był niewątpliwie wyjazd grupy uczniów na mistrzostwa świata w biegach na orientację do Turcji. To już drugi raz była okazja brać udział w tak wielkiej i prestiżowej imprezie sportowej. Dwa lata wcześniej grupa była uczestnikami mistrzostw świata w Portugalii. Większość uczniów reprezentujących Jelenią Górę to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, trójka z czternastoosobowego składu uczy się w innych jeleniogórskich szkołach: ZSO nr 2 oraz ZSOiT. W składzie drużyny M1 zaleźli się: Kornel Szymański, Amadeusz Stankiewicz, Marcel Domagała, Maciej Gudowski i Marcel Lebiedziejewski, natomiast w drużynie M2: Kacper Lach, Grzegorz Żukiewicz Bruno Pawłowicz, Wiktor Lebiedziejewski i Wojciech Kruk. W kategorii indywidualnej Selekt (klubowa) wystartowali: Maciej Lucerski (ZSOiT), Wiktor Staszak (ZSO nr 2), Tristan Samulski (ZSO nr 1) oraz Gabriela Piwko z Gimnazjum nr 1.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich zawodników jest Młodzieżowy Klub Sportowy „Paulinum”, w którym trenują lub trenowali pod opieką doświadczonego trenera Romualda Ożarskiego.

Jeleniogórzanie do Turcji pojechali wspólnie z ekipami z innych miast: Warszawy (najlepsi polscy zawodnicy kategorii selekt - klubowej), Moch (dwie sztafety żeńskie), Zielonej Góry (selekt) i Zawiercia (selekt). W sumie reprezentacja Polski wraz z opiekunami i trenerami liczyła 46 osób.

Jeleniogórscy biegacze nie kryli radości z tego, że udało się im przeżyć po raz kolejny tak wyjątkową sportową przygodę. Wrócili bogatsi o doświadczenia i choć nie przywieźli medalu, to i tak są zadowoleni z wyniku. Byli tuż obok i o krok od najlepszych. Medale dla Polskiej Reprezentacji zdobyli w kategorii klubowej selekt W1: Zuzanna Wańczyk z Warszawy - bieg średni i srebrny medal również w kategorii klubowej, selekt M2: Michał Pierzchała (Warszawa) bieg długi.

- Jeleniogórzanie jako kategoria szkolna uplasowali się na 13 miejscu M1 i 9 miejscu M2. Jest to mniej więcej środkowy pułap pośród wszystkich uczestników. Najlepsza lokata to 8 miejsce Bruna Pawłowicza w biegu długim. Biorąc pod uwagę fakt, że czołówka światowa w kategorii szkolnej (Szwedzi, Francuzi, Finowie i Łotysze) to uczniowie szkół sportowych o profilu BNO, to nasz zespół wypadł naprawdę dobrze – dodaje naczelnik Paweł Domagała.

Oprócz zmagań sportowych, podczas pobytu było mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zadbali o to, aby pobyt był zagospodarowany co do minuty . Oprócz pięknej oprawy rozpoczęcia i zakończenia mistrzostw sportowcy brali udział w imprezach towarzyszących takich, jak: wieczór narodów - stoiska prezentujące specyfikę i kulturę oraz charakterystyczne potrawy państw uczestniczących w mistrzostwach oraz spotkania zakończone krótkimi występami tańców charakterystycznych dla poszczególnych krajów. Odbył się także „Bieg przyjaźni” (impreza integrująca zawodników z rożnych państw). W biegu tym Maciej Lucerski wraz z Nowozelandczykiem i Belgijką dotarli do mety jako zwycięska trójka.

Organizacja i warunki zakwaterowania uczestników były na najwyższym poziomie. Transport na treningi i starty oraz ochrona hotelu dawały poczucie należytego bezpieczeństwa. Miejscowość i hotel dały się poznać jako przepiękna wizytówka tureckiej Antaly. Resztę walorów oddają pamiątkowe zdjęcia i filmy przywiezione z Turcji.

To niezapomniane przeżycie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wszystkich sponsorów, prywatnych darczyńców i przyjaciół, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group