Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5112
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O włos od tragedii

Środa, 15 lipca 2009, 19:50
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2009, 19:18
Autor: Mar
Jelenia Góra: O włos od tragedii
Fot. Mar
Gdyby nie refleks kierowcy Forda Focusa prowadzonego przez mieszkańca Wrocławia, na krajowej trójce doszłoby do tragedii. Prowadzący samochód Citroen Xsara mieszkający w Jeleniej Górze prokurator Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, który wracał do domu, zjechał na podwójnej ciągłej na przeciwległy pas ruchu, uderzył w bok Forda i wylądował w rowie po drugiej stronie szosy.

Do zdarzenia doszło około 500 metrów za Maciejową, w kierunku Wrocławia. Ford, którego kierowca przytomnie usiłował zjechać na pobocze uderzony w bok obrócił się dookoła własnej osi i też wylądował w rowie.

- Panie, gdyby nie refleks mojego syna i moje ostrzeżenie, nie zdążyłby uciec w bok przez tym facetem który jechał prosto na nas – wyrzucił z siebie starszy mężczyzna – ja stary, to już mi tak nie zależy, ale młodzi, bo syn i synowa, a z tyłu siedział wnuczek, nie przeżyliby czołówki. Żeby jeszcze trochę w bok odbił, to byśmy się o włos minęli. Na szczęście nikomu nic się poważnego nie stało.

Citroen wylądował w rowie z uszkodzoną maską, wyrwanym kołem i urwaną półośką. Jak wykazało badanie alkomatem wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu kolizji pojawili się: zastępca komendanta jeleniogórskiej policji, Ryszard Modrzyk i zastępca prokuratora rejonowego w Jeleniej Górze Dariusz Pinis. Mimo tego, że wydarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, policja dokonała na miejscu wszystkich czynności.
- Obydwa samochody trafiły na policyjny parking, skąd zostaną wydane właścicielom po dokładnym ustaleniu ich stanu technicznego – powiedział komendant Modrzyk.

Nie wiadomo, czy prokuratora Prokuratury Apelacyjnej spotkają konsekwencje służbowe za spowodowanie tej kolizji drogowej. Póki co, może dziękować Opatrzności, że żyje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group