Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2542
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O transplantacji w Żeromie

Czwartek, 28 listopada 2019, 9:12
Aktualizacja: Sobota, 30 listopada 2019, 5:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O transplantacji w Żeromie
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27.11) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie edukacyjne dla młodzieży na temat leczenia przeszczepami, prowadzone przez lek. Agnieszkę Lepiesza z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Spotkanie w I LO poprowadziła lek. Agnieszka Lepiesza z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - co ciekawe, absolwentka jeleniogórskiego "Żeroma".

Prowadząca spotkanie omawiała rodzaje przeszczepów, kto może zostać dawcą, jak przebiega proces transplantacji i jak wygląda życie z przeszczepieniem.

Spotkania edukacyjne są elementami kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Zdrowia „Solidarnie dla transplantacji” pokazującej, że leczenie przeszczepieniem jest możliwe tylko przy solidarnej współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów.

Każdy z nas jest częścią tej metody – każdy za nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą - podkreślano.

Więcej informacji o leczeniu przeszczepieniem oraz o działaniach zaplanowanych w ramach kampanii można znaleźć na stronie: www.zgodanazycie.pl.

Kampania jest realizowana na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowana ze środków Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group