Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4520
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O sytuacji w jeleniogórskim Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym

Czwartek, 16 kwietnia 2020, 9:50
Aktualizacja: Piątek, 17 kwietnia 2020, 13:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O sytuacji w jeleniogórskim Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas Diecezji Legnickiej poinformowali o aktualnej sytuacji w placówce, w związku z pandemią koronawirusa. Dla części podopiecznych i pracowników konieczne jest wykonanie powtórnych badań.
W porównaniu do zeszłego tygodnia sytuacja naszego zakładu zmieniła się – jest nadal bardzo trudna, ale nie jest dramatyczna. Trudność polega na tym, że wolontariuszom (siostry zakonne, klerycy, osoby świeckie, pracownicy), którzy się zgłosili - w końcu skończą się siły i będzie trzeba ich podmienić – powiedział Łukasz Richter, kierownik jeleniogórskiego ZOL-u.

Najtrudniejsza sytuacja jest w trzecim oddziale, gdzie z 27 zakażonych 2 osoby zmarły, ale należy zaznaczyć, że jedna z tych osób zmarła w wyniku zawału.

Pacjenci trzeciego oddziału czują się dobrze psychicznie, również dzięki temu, że pojawili się wolontariusze, jest ksiądz, a jedna z sióstr zakonnych jest też psychologiem – podkreśla kierownik zakładu.
We wtorek (14.04) otrzymaliśmy 91 wyników – okazało się, że 2 osoby z drugiego oddziału są zakażone. Podjęliśmy decyzję, że ten oddział przechodzi w kwarantannę – poinformował Ł. Richter.

ZOL prowadzony przez Caritas Diecezji Legnickiej nadal potrzebuje wolontariuszy, środków ochrony indywidualnej oraz środków finansowych, które są przeznaczane na środki ochrony.

Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą nam z pomocą – pracownikom, wolontariuszom, wszystkim, którzy wspierają nas ofiarami pieniężnymi, tym którzy się modlą oraz ludziom, którzy dzwonią i pytają czego nam trzeba – powiedział ks. Robert Serafin, dyrektor legnickiego Caritasu. - Dziękuję ekipie, która jest tu na miejscu. Spędziliśmy tu razem święta i ich postawa bardzo nas buduje i pozwala zachować nadzieję. Dziękuję też osobom, które czekają w gotowości, aby nam pomóc – z góry im dziękuję – dodał kierownik Ł. Richter.

Twoja reakcja na artykuł?

10
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
18
25%
Smuci
3
4%
Złości
39
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group