Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6264
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O stadionie na sesji – bez konkretów

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 grudnia 2015, 17:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 16:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry dotycząca problemów związanych ze stadionem przy ul. Złotniczej wbrew nadziejom kibiców nie przyniosła żadnych merytorycznych wniosków. Większość zadawanych 3 grudnia przez radnych pytań, pozostała bez odpowiedzi.

Na murawie obiektu przy ul. Złotniczej od dwóch lat znany jest problem ze stojącą po opadach wodą. Mimo to nadal żadnych decyzji personalnych (wskazania odpowiedzialnych) nie ma. Po raz kolejny prezydent zapowiedział skierowanie sprawy na drogę sądową, radni opozycji prześcigają się w punktowaniu władz miasta, a najbardziej zainteresowani – mieszkańcy, w tym kibice – nadal nie wiedzą, czy i kiedy stadion będzie nadawał się do normalnego użytku oraz czy ktoś poniesie odpowiedzialność.

- Żeby móc skutecznie ubiegać się o pozytywny wynik w tym postępowaniu, trzeba się właściwie przygotować. Cały czas zbieramy dane do przygotowania dobrego pozwu do sądu, w celu uzyskania odpowiednich odszkodowań – to dotyczy wielu usterek, które przez cały czas są dokumentowane - powiedział na wstępie sesji prezydent Marcin Zawiła. - Jeżeli firma nie uzna naszych roszczeń, proces jest konieczny i tutaj nie ma wątpliwości, żeby go wytoczyć – dodał włodarz miasta.

- Przypomnę, że 1,5 roku temu była o tym mowa na Komisji Sportu i tam zapewniono nas, gdy pojawiły się pierwsze problemy, że „sprawa skończy się w sądzie, ale prosimy o odrobinę czasu, żebyśmy mogli dobrze się przygotować”. Jeśli 1,5 roku to drobny czas na przygotowanie, to gratuluję tempa – odpowiedział Piotr Miedziński z klubu PO, który pytał m.in. z jakich przyczyn został wybrany Tamex, podczas gdy najniższą cenę zaoferował Prefabrykat z Miłkowa. Szef Komisji Sportu pytał też o aneksy do umowy w związku z opóźnieniem oddania inwestycji oraz czy Miasto pociągnęło w związku z tym firmę Tamex do odpowiedzialności.

Jednym z nielicznych konkretów, z jakimi zapoznali się radni, była sprawa badania co kryje się pod murawą. Dopiero po niemal dwóch latach zdecydowano, żeby zrobić badanie wszystkich warstw konstrukcyjnych płyty boiska (na głębokość 60 cm). Wcześniej badano jedynie warstwę wegetacyjną (15 cm). Na wyniki badania jeszcze musimy poczekać, ale niewykluczone, że trzeba będzie "zajrzeć" głębiej niż 60 cm.

Podczas sesji padła propozycja, żeby powołać specjalną komisję w ramach Rady Miejskiej, która będzie wyjaśniała zarówno okoliczności budowy stadionu w Jeleniej Górze, okoliczności odwołania pierwszego przetargu, którego wykonawca nie wygrał, a także działań prezydenta po oddaniu stadionu. Po wynikach pracy tej komisji podejmiemy decyzję, czy sprawa powinna trafić do organów ścigania – powiedział Oliwer Kubicki.

Pod koniec obrad Konrad Sikora podkreślił, że zgromadzenie zostało zwołane bez należytego przygotowania. Zadanych zostało wiele pytań, na które służby prezydenta nie miały gotowej odpowiedzi. - Ile czasu służby potrzebują, żeby udzielić nam odpowiedzi na wszystkie pytania? - pytał K. Sikora.

Ustalono, że maksymalnie do 29 stycznia 2016 r. odpowiedzi na zadane pisemnie pytania zostaną udzielone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~michałł 3-12-2015 17:29
Życie nie znosi próżni. Tam gdzie lewactwu, neoliberałom i ideologom postmodernizmu udało się z sukcesem wyrwać narodom chrześcijańskie serce i wprowadzić dyktaturę wszelkiej maści mniejszości i dewiacji, tam wkracza wojujący islam. Wojna wdarła się do Europy, choć lewactwo nadal będzie przekonywać, że atak na Paryż to krwawy, ale jednak tylko incydent, który nie może prowadzić do jakichś szerszych nieuzasadnionych uogólnień. Oni wiedzą, że również mają niewinną krew na rękach. Wyśmiewani i nazywani oszołomami mądrzy ludzie już 30 lat temu przepowiadali, że Francja, nazwana przez Watykan „najstarszą córą Kościoła”, właśnie z tego powodu zniszczona będzie jako pierwsza.
~-dociekliwy 3-12-2015 17:31
A Nadzór inwestorski co ma do powiedzenia , a protokoły odbioru robót zanikowych gdzie są ? jak zwykle pełna ściema , winnych brak , sory taki mamy klimat, niezależna ekspertyza i mamy wszystko na tacy !
~AD966 3-12-2015 17:41
Odpowiedzi na pytania są znane ! Tylko trzeba je wydusić. >>michałł czyś ty się zamienił z"wackiem" na łby>Watykańczycy muszą ponieść karę za wojny religijne ,za husytów , luteran ,spalone na stosie niewiasty ,za OPUS DEI za rozwiązłość seksualną .
~Tropiciel 3-12-2015 17:43
Czekają chyba aż firma ogłosi upadłość .Komu potrzebny był stadion?ciekawe że przed remontem- modernizacją nie było problemu.
~Beznadziejni radni 3-12-2015 18:37
Kubicki z"pomysłowym" Szymańskim usiłują znaleźć haka na prezydenta. Ten hak jest im potrzebny, by siać zamęt w mieście, oskarżać, siać na prawo o lewo podejrzenia i oskarżenia. PiS jak widać nie interesują potrzeby miasta np. pieniądze na inwestycje drogowe i kolejowe do naszej pięknej Kotliny. Dla PO liczyły się tylko potrzeby Wrocławia. Dla PiS pewnie także, chociaż przy niewielkim wysiłku Kubicki z Szymańskim mogliby wiele dobrego załatwić. Skoro nie mogą oznacza to że sa niewiele wartymi pionkami w PiS. Ani Kubicki ani Szymański niczego poważnego w życiu nie osiągnęli, nic godnego uwagi na rzecz Jeleniej Góry nie zrobili. I za jednym i za drugim ciągnie sie zapach wymyślonych afer lub głupawych teorii w rodzaju: badania szczelności górotworu za pomocą serwatki
~dziadyga_polski 3-12-2015 18:45
Ja znam prawidłową, i pewną odpowiedź na jedno z tych pytań. Otóż nikt nigdy nie poniesie odpowiedzialności za ten cały skandal. I tak jest ze wszystkim. Amen.
~kibic KSK wstyd i hanba 3-12-2015 18:45
Ta sesja to jedna wielka kpina i pomyłka żadnych konkretów ani odpowiedzi na pytania które im zadawano Zawiła zwiał z podkulonym ogonem i zasłaniał sie współpracownikami nie chciał odpowiedziec na żadne z pytan, nie moge pojoc również tego apsurdu jak można było zatrudnic firme Tamex tak niekompetetną i zamieszaną w korupcje branie łapówek.czas leci a na dzien dzisjejszy nic nie wiemy
~g 3-12-2015 18:45
rozwiązać klub a tam zrobić coś bardziej pożytecznego
~tom 3-12-2015 19:01
Kiedyś na stadionie w zimie było fajne lodowisko gdzie spotykała się młodzież i nie tylko z całej Jeleniej Góry może wrócić do tej starej ale fajnej niegdyś tradycji i zrobić lodowisko na płycie głównej boiska
~Czy Miedziński już spakowany 3-12-2015 20:04
A co tam robi niejaki Miedziński. Niepokoję się, czy już jest spakowany i gotowy w każdej chwili na przekazanie obowiązków w KARR np Kubickiemu a najlepiej Szymańskiemu. Będzie wesoło jak jasna cholera.
~rf 3-12-2015 22:13
Ciekawe, Miedzinski były pracownik spółki termy czyli operatora stadionu zadaje pytania o stadion? To jakas kpina
~jel 3-12-2015 22:16
To wszystko to zwyczajne pier....... o niczym. Dlaczego na sesji nie było: przedstawicieli nadzoru budowlanego - D.W.I.N.B Wrocław wykonawcy - firma Tamex kierownik budowy - inż. Janusz Wołowiec kierownik robót budowlanych - inz. Michał Pożoga inspektor nadzoru - mgr Barbara Kulej projektant - mgr Marisz Fabjanowski Co głupa rżną, nie wiedzą z jakich warstw składa się murawa? To gdzie jest projekt? Co tak na prawdę wykonał wykonawca? Gdzie jest protokół odbioru robót?
~jelinek5 3-12-2015 22:33
A gdzie byl radny Miedzinski z Komisji Sportu jak byla realizowana inwestycja. Dlaczego wtedy radni nie interesowali sie tym tematem. Dotyczy to tez Szymanskiego i Kubickiego. Zamiast dbac o realizowane inwestycje to koledzy tylko politykowac potrafia. Do prawdziwej pracy panowie sie wezcie bez polityczych koneksji a nie tylko krytykowac po czasie potraficie. Przyjda nowi ludzie z Nowoczesna Kukiz i was w koncu oderwa od Rady Miasta. Do roboty a nie tylko gadania i krytykowania. Odpowiedzialny za te sytuacje jest nie tylko prezydent ale tez Komisja Sportu. Trzeba bylo na etapie inwestycji pilnowac jej jakosci.
~ 3-12-2015 23:44
PIS DA !!!
~cityzen 4-12-2015 6:44
zamiast siedzieć tam na dupach i brać kasę za pozorowanie pracy żądam jako obywatel żebyście złapali się za łopaty i naprawili szkody które powstały przez brak waszych kompetencji, wszyscy!!! nie ważne czy PIS czy PO i tak wszystko jedno barachło!!!
~Specjalista od lania wody. 4-12-2015 8:01
Pan Kubicki zaprosił na obrady specjalistę od lania wody,pana Janickiego. Oczy przecierałem ze zdumienia, gratuluję takiego doradcy. Panie Prezydencie,trzeba było przyjąć ofertę pana Kubickiego na wiceprezydenta i nie było by tej jazdy.
~debiliada 4-12-2015 9:23
złodzieje i tyle !! gdzie druga część stadionu? miała być remontowana i nic !! murawa nie nadaje się do gry !! 17 milionów za źle wykonaną płytę boiska i jedną trybune?????? ile poszło po kieszeniach?! a complex jak zwykle zero konkretów. on nic nie wie, on nic nie może. tylko galerie budować !!
~zaboberek 4-12-2015 9:23
Ta sesja,to zwykłe bicie piany.Trzeba było zarobić na dietę.A tak naprawdę,to wina Unii.Gdyby nie było dotacji,nie byłoby "remontu" i stadion w dalszym ciągu spełniał by swoje zadanie.
~: 4-12-2015 11:28
Słuszna uwaga - wina Unii, teraz min. Ziobro powinien się tą sprawą zająć z pełną (jego) energią!
~do PIS 4-12-2015 11:58
sad prokurator, tylko to znacie ? i prawda przetargi wygrywa ten kto poda najniższą cenę. radnych nigdy nie ma gdy jest cos robione gdy trzeba coś pomóc są wtedy gdy można komuś szpilę wbić.
~Do AD996 4-12-2015 13:00
zmień psychiatrę bo ten do którego chodzisz nie daje rady z takim ...
~O kim myślę? 4-12-2015 14:59
Na pewno dzieciaki nie powinny być typowane na radnych. Radnym powinien zostawać człowiek na tyle rozsądny, by cieszyć sie z tego, że komuś dołożył. Zgadnijcie kogo mam na myśli.
~mich 4-12-2015 15:17
Proponuje utworzyć komisje słedcza przez PIS. Z katastrofa lotniczą sobie "poradzili to i z tym bajorkiem dadzą rade!
~aa 5-12-2015 8:05
Jak nikt nic nie robi, to Wam źle. Jak ktoś zajął się ta sprawą, to też źle. Gdyby nie Kubicki, to w ogóle nie byłoby tej sesji. Facet od boiska ma już kilkanaście spraw korupcyjnych i niech Zawiła powie, jak było tutaj. Dlaczego rozwiązał umowę z inna firmą i wybrał tą?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group