Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7054
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O przyszłości basenu pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 września 2008, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 18 września 2008, 8:18
Autor: TEJO
Zdjęcie z jesieni 1999 roku. Dziś basen jest kompletnie zrujnowany.
Fot. Kazimierz Piotrowski
Nowego inwestora budowy kąpieliska przy ulicy Łazienkowskiej przedstawi sobieszowianom w najbliższy czwartek prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Na spotkanie, które 18 września odbędzie się w Miejskim Domu Kultury Muflon o godz. 17, zapraszają wszystkich zainteresowanych Zespół Aktywności Społecznej i Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

Byłe miasto, obecnie część Jeleniej Góry, od kilku lat nie ma basenu. Obiekt przy ul. Łazienkowskiej zamknięto i zniszczył go czas z pomocą wandali. Był już jeden podmiot zainteresowany inwestycją w kąpielisko, ale miasto podziękowało mu.

Kto ożywi zapuszczone grunty i niecki w Sobieszowie? Okaże się w najbliższy czwartek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~hmmmmm... 16-09-2008 9:04
Panie Prezydencie, pozwoli Pan, że będę zgadywał. Czy nowym inwestorem będzie Antoni Ptak brat legendarnego już Edwarda Ptaka, tego, który to zainwestował niesamowitą liczbę pieniędzy w ratowanie klubu KS Karkonosze? Zgadłem?
~saf saf 16-09-2008 10:29
ta znaleźli się inwestorzy na budowę aquaparku to i teraz w miejscowe baseniki się wcinają gdzie byliście 10 lat temu !!!!!
~Marek nieudarek 16-09-2008 11:41
sztuka "marek nieudarek i zaczarowane obietnice" - odsłona 2
~mieszkaniec sobieszowa 16-09-2008 15:18
jedno jest pewne- budowa nowego basenu w samym sercu osiedla domkow jednorodzinnych nie ma kompletnie sensu!!czy ktos pomyslal o calej reszcie infrastruktury - co z parkingami,drogami dojazdowymi itp?jak sie beda czuli mieszkancy osiedla wkolo basenu jak pod ich oknami beda parkowaly autokary?czy ktos pomyslal z urzednikow o mieszkancach okolicznych domow?wszedzie w normalnych krajach projektuje sie baseny w miejscach malo uciazliwych i z latwym dojazdem np.przy glownej drodze.jak basen to owszem - ale kryty i niewielki, przeznaczony dla waskiej grupy mieszkancow sobieszowa , a nie ogromny dla calej kotliny. paranoja! powinno byc kilka mniejszych w poszczegolnych dzielnicach miasta i jeden duzy dla wszystkich + turysci, wtedy jestesmy ZA. drodzy gospodarze miasta - pomyslcie o tym !
~joo 16-09-2008 16:10
trzeba było się tam nie budować licząc, że obiekt nigdy nie zostanie "zreanimowany". Na Sudeckiej niby nie jest w mieście? Miejsce bardzo dobre :)
~zedd 16-09-2008 16:29
to nie bedzie aquapark tylko letni basen
~do mieszkanieca sobieszowa 16-09-2008 17:59
Basen w Sobieszowie był od czasów przedwojennych i tylko przez złe zarządzanie został doprowadzony do ruiny.Szanowny mieszkańcu dobrze wiedziałeś kupując działkę w rejonie basenu z czym to się wiąże.Trzeba było budować się w innym miejscu.Basen dla mieszkańców Sobieszowa ,a zwłaszcza dla naszej młodzieży i dzieci jest bardzo potrzebny.Mieszkańcy już od kilkunastu lat starają się znaleźć inwestora ,który byłby zainteresowany w odbudowę basenu,nie ma to być jakiś super moloch tylko taki basen ,który można spotkać w każdej mieścinie choćby w Czechach.Przede wszystkim ma służyć mieszkańcom ,a przy okazji też turystom .Po co mamy jeździć z naszymi dziećmi do Czech , jeśli możemy mieć basen na miejscu on jest tu przecież od 80 lat.
~ 16-09-2008 19:04
Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Nic się w Sobieszowie nie zmienia od lat więc można by w końcu coś zrobić. Gdyby otworzyli basen - miasto dostawało by więcej pieniędzy, ruszyła by cała gospodarka - m.in. różne sklepy. A tak, tylko wszystkie obietnice kończą się na NICZYM. Ludzie, którzy nie byli tu latami stwierdzili, że u nas to tylko jedna wielka ruina. Najlepiej jest zrobić z Sobieszowa dziurę zabitą dechami. Powstanie miasteczko emerytów i rencistów, którzy będą patrzeć jak dzieci i młodzież stąd uciekają a sami niech chodzą na pieszo na Orle - do Biedronki. Wolelibyście, żeby wybudowali tam następnego Mercurego? Skoro ludzie się tam budowali, to zdawali sobie sprawę z tego, że był tam kiedyś basen, który z czasem pewnie będzie chciało się odbudować. Paranoja...
~_ojdiridirachciach___ 16-09-2008 20:20
Jedyny basen którego przyszłość jest znana i oczywista, to basen pod łóżkiem mojego dziadka ! ;) ...ma dobrego inwestora ;)
~Sabath 16-09-2008 20:28
ja zamierzam wybudować park wodnej rozrywki u mnie na wsi ponoć stać mnie na to
~do mieszkańca sobieszowa 16-09-2008 20:34
Jak się buraku budowałeś to nie widziałeś, że tam stoi basen? Gdzie ma być na Placu Ratuszowym?
~Locke 16-09-2008 20:39
No zaraz się okaże, że jakiś snob z willi koło basenu powie że jego spokój jest najważniejszy. Więc był ślepy jak stawiał dom? Basen w tym miejscu stoi od kilkudziesięciu lat. Uważam, że jest to najlepsze miejsce na basen w Jeleniej Górze. Dlatego też oczekuję od Pana Prezydenta, że za wszelką cenę znajdzie inwestora zarówno na aquapark w Cieplicach jak i odremontowanie obiektu w Sobiszowie.
~bary33 16-09-2008 20:43
Uwaga ! Wybory za dwa lata! Czas coś pokazać! ....niechby była to fikcja...
HankaOdRumcajsa 17-09-2008 8:30
...fajnie było kiedys na basen wyskoczyć... a potem pamiętam do domu sie przez łąki do Cieplic wracało... ekstra, wrócą w końcu dobre czasy...
~ 17-09-2008 11:36
Szanowni Mieszkańcy Sobieszowa ! Wasza aktywność i zaangażowanie w sprawę odbudowy basenu, jest godna podziwu i naśladownictwa. Jak wielu pamięta, zawsze mówiłem, że obiekt ten powstanie, jak ktoś wyłoży kasę. A wyłoży jak będzie mu się to opłacało !!! Zatem sam jestem ciekawy propozycji tego inwestora. Będę napewno na tym spotkaniu i zapewne liczni mieszkańcy dzielnicy i okolic. Ponieważ jest to już jakaś propozycja, więc należy sądzić, iż dokonano na szczeblu Prezydenta konkretnych uzgodnień. W moim przekonaniu /i nie tylko/, rozstrzygnięto wreszcie kwestie własności ziemii, oraz tzw. obiektów towarzyszących, które wpłyną na opłacalność tego przedsięwzięcia. Bowiem sam basen się nie utrzyma. A jak wiadomo żaden prywatny inwestor filantropii uprawiać nie będzie. Mają słuszne obawy okoliczni mieszkańcy,że taki kompleks obiektów w spokojnej dotychczas okolicy, będzie dla nich uciążliwy. Należy ich tu rozumięć. Niemniej /jak podkreślają inni/, budując się w tym miejscu, świadomie ponosilii takie ryzyko. Zobaczymy w najbliższy czwartek, czy przedstawione wizje są konkretnymi zamierzeniami realnymi do spełnienia, czy tylko obietnicami przed zblizającymi się nieuchronnie wyborami . z poważaniem: Józef Gajewski....
~eeeeelllaaaa 17-09-2008 12:50
mieszkam w Sobieszowie na osiedlu domkow jednorodzinnych blisko basenu od przeszlo 19 lat i doskonale pamietam czasy jak przesiadywalo sie na basenie caly dzien / a czasami i dluzej ;-) / pamietam ta wrzawe dobiegajaca z basenu / i byla to bardzo przyjemna wrzawa / pamietam jak przez lornetke dogladalo sie czy jest ktos znajomy ;-) mile czasy ;-) i wiecie co? chociaz minelo juz tyle lat / i dla basenu i dla mnie / to popieram odbudowe basenu w 100% , chociaz mam go jak to sie mowi pod nosem!!! a co innego mamy ciekawego w Sobieszowie? miasto umiera, bo nie ma w nim kompletnie zadnych inwestycji, no...chyba ze bande "belciarzy" siedzacych pod prawie kazdym sklepem!!! tak...rzeczywiscie oni orzywiaja nasza dzielnice!!!
~Pawel 17-09-2008 13:56
No no przeciesz bełciarze śa prawdziwą ozdobą tej wioski, bez jaj nei szargac ich dobrego imienia proszę. Basen to może będzie, ale nie na tej wsi.
~as 17-09-2008 16:33
O ile wiem to miasto ma udziały w działce za basenem. Będzie można zrobić parking.
~do Pana Gajewskiego 17-09-2008 17:18
Z tego co się orientuję jest to konkretna propozycja.Ale nie na jakiś wielki obiekt basenowy tylko taki jak był w przeszłości powiększony o obiekty pozwalające inwestorowi trochę zarobić.Słusznie pan zauważył ,że sam basen na siebie by nie zarobił .Wszelkich informacji nurtujących mieszkańców na pewno dostarczy pełnomocnik inwestora.Najlepszym sposobem będzie uczestnictwo w spotkaniu, w tedy się okaże czy jest to tylko kiełbasa wyborcza mam nadzieje że nie.
~Nacjonalista 17-09-2008 21:37
tu nie jest potrzebny jakiś wyimaginowany aquapark , wystarczy zwykła pływalnia kryta i dwie sale jedna większa do piłki/kosza/siatkówki i mniejsza , jakaś taka pod sporty walki/siłownię i wszycho.
~Do mieszkańca sobieszowa... 17-09-2008 22:44
Pisze pan ,że basen powinien być umiejscowiony np: przy głównej drodze.Proszę zainteresować się projektem budowy obwodnicy południowej i stwierdzisz na pewno drogi mieszkańcu ,że planowana droga będzie przebiegać w niedalekim oddaleniu od basenu.A więc według twojego życzenia basen będzie znajdować się obok głównej drogi.Ponadto wokoło nieczynnego basenu jest bardzo dużo terenu, aby na nich mógł powstać parking.Teraz ten teren leży odłogiem, zarasta chaszczami i służy jako śmietnisko.A problem hałasu można załatwić ekranami dźwiękochłonnymi ,które w tej chwili wyglądają bardzo estetyczne i nie zajmują dużo miejsca.Problem jest tylko ten ,aby inwestor zechciał zainwestować tu swoje pieniądze ,a takie biadolenie na pewno go do tego nie będzie zachęcać chyba ,że taki masz cel pisząc ten post.
~Sobieszowianin 18-09-2008 23:48
Byłem na tym zebraniu i po wysłuchaniu wystąpień pana prezydenta i przedstawiciela inwestora stwierdzam w 100 %, że spotkanie było zorganizowane zbyt wcześnie aby wysnuć jakieś wnioski co do tego jak ma wyglądać basen w ostatecznej formie. Przedstawiciel inwestora powiedziała na samym początku ,że jeszcze nic nie wie .Wiadomo tylko tyle ,że została podpisana z miastem dzierżawa terenu. Uważam ,że pan Prezydent za wszelką cenę chciał się pochwalić choć takim małym sukcesem.Bo jak zaznaczyła przedstawicielka inwestora jeszcze nie zapadła decyzja ,że będą w ten basen inwestować.Uważam ,że to spotkanie było tylko po to ,aby uspokoić mieszkańców.Można było odnieść wrażenie ,że są to na razie obietnice , a nic konkretnego:))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group