Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6964
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O przemocy rówieśniczej

Środa, 18 grudnia 2019, 14:19
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 13:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O przemocy rówieśniczej
Fot. Przemek Kaczałko
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze zorganizował w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych konferencję poświęconą kwestiom przemocy rówieśniczej. Specjaliści z różnych dziedzin przekazywali istotne informacje przedstawicielom samorządów uczniowskich.
To nasza trzecia konferencja. Gdy dowiedzieliśmy się o ustawkach, gdzie biły się dziewczyny, o tej agresji w szkole, doszliśmy do wniosku, że trzeba uczyć nie tylko pedagogów i nauczycieli, ale zacząć od podstaw, od dzieci - powiedziała Krystyna Demkowicz, przewodnicząca TKOPD w Jeleniej Górze.

W konferencji brali udział uczniowie z samorządów uczniowskich z Jeleniej Góry oraz ze szkól średnich powiatu.

Dzieci nie zdają sobie sprawy, że takie zachowania są karalne - podkreśliła K. Demkowicz.

W programie konferencji poruszono następujące tematy: Anna Sinica i Agata Pominkiewicz (Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej) mówiły o wpływie i skutkach urazów fizycznych na życie oraz zdrowie dzieci i młodzieży. Beata Poleszczuk (Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Jeleniej Górze) mówiło o psychologicznych przyczynach i skutkach przemocy, Agnieszka Kałużna-Rodowicz (Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze) poruszyła kwestię skutków prawnych zachowań związanych z przemocą rówieśniczą. Następnie Monika Poddębniak (Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze) mówiła o przemocy w cyberprzestrzeni. Ostatni temat poruszył Jarosław Grabowski (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szklarskiej Porębie, a była mowa o konieczności ograniczenia przemocy i agresji.

Statystyki rosną. Nasze dzieci nie mają już autorytetów. Uważają, że mają 2 lub 3 życia, a potem się okazuje, że po tej agresji płaci się całe życie, jest uszkodzenie ciała - mówiła K. Demkowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
38%
Nudzi
3
23%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group