Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4821
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O przemianie byłego więźnia

Piątek, 13 grudnia 2019, 11:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 6:35
Autor: WAC
Jelenia Góra: O przemianie byłego więźnia
Fot. Areszt Śledczy
Z inicjatywy wychowawcy ds. kulturalno oświatowych i pomocy postpenitencjarnej oraz księdza kapelana Rafała Berezowskiego osadzeni w jeleniogórskim Areszcie Śledczym mogli się spotkać z byłym przestępcą, a obecnie pisarzem Pawłem Cwynarem.

Urodzony w 1972 roku w Legnicy Paweł Cwynar w życiu przeszedł skomplikowaną drogę przemiany. Były recydywista, członek zorganizowanej grupy przestępczej, więzień z kategorii niebezpieczny, który za murami więzienia spędził kilkanaście lat, również w jeleniogórskim areszcie, w czasie odbywania kary przeszedł życiową przemianę. Mimo skomplikowanej przeszłości Paweł Cwynar jest doskonałym świadectwem, że można się diametralnie zmienić, żyć godnie i uczciwie. Obecnie mieszkający za granicą były więzień jest pisarzem przy tym cyklicznie spotyka się w zakładach karnych z osadzonymi.

W swoim przekazie do więźniów nakłania ich do refleksji, zachęca do życiowych zmian w dobrym, oczekiwanym przez społeczeństwo i rodzinę kierunku. W książkach umiejętnie wprowadza czytelnika w stan głębokich przemyśleń, nie dając jednak odpowiedzi na wszelkie nawet trudne pytania, pozostawia czytelnikowi możliwość wyboru i jego własnej oceny podjętych decyzji.

Twoja reakcja na artykuł?

20
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group