Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 5566
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O pracy przedszkoli w okresie przerwy wakacyjnej (komunikat)

Piątek, 12 marca 2021, 10:30
Aktualizacja: 10:33
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: O pracy przedszkoli w okresie przerwy wakacyjnej (komunikat)
Fot. Archiwum
Informacja o pracy jeleniogórskich przedszkoli w okresie wakacji letnich, przekazana przez Departament Edukacji UM w Jeleniej Górze zawiera nieścisłość, która mogła być źle zrozumiana i wprowadzić w błąd Czytelników, Słuchaczy i Widzów jeleniogórskich mediów - pisze w komunikacie rzecznik UM Cezary Wiklik.

Nieprawdziwe i z gruntu błędne jest odczucie, iż w trakcie wakacji 2021 w Jeleniej Górze mogą zostać zamknięte z inicjatywy Prezydenta Miasta wszystkie przedszkola miejskie w tym samym czasie.

Plan na rok 2021 zakłada, że – jak co roku, także w latach „przedpandemicznych” – każde przedszkole zostanie wyłączona na okres jednego miesiąca, ze względu na urlopy kadry, konieczność remontów, itp. niemniej (jak w każdym minionym roku) w tym samym czasie będą pracowały inne przedszkola miejskie, które będą przyjmować dzieci, by zapewnić ciągłość opieki wychowawczej.

Natomiast w przypadku kiedy Minister Zdrowia, czy szerzej rozumiane władze Państwa podejmą inne w tym zakresie decyzje, to władze samorządowe będą musiały się do nich w pełni stosować, jako że nadzór i regulacje państwowe będą dla władz samorządowych – z oczywistych powodów - obligatoryjne.

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
4
22%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
7
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group