Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 7084
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O potrzebie zmian w jeleniogórskiej oświacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 lutego 2013, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 lutego 2013, 9:51
Autor: UM
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się z nauczycielami, dyrektorami szkół i przedstawicielami związków zawodowych w oświacie. Rozmawiano o sytuacji organizacyjnej i finansowej w perspektywie realizacji budżetu Miasta.

- Pedagodzy i pracownicy oświaty znają tę sytuację co najmniej tak samo dobrze – powiedział Marcin Zawiła. – Zmniejsza się liczba uczniów, co wynika z demografii. Co roku rosną płace nauczycieli, co wynika z ustawy. Rosną nasze wydatki na utrzymanie oświaty, co wynika z remontów i inwestycji, podejmowanych przez Miasto, by warunki pracy młodzieży i nauczycieli były coraz lepsze. Pochodną wzrostu funduszu płac, zapisanej w ustawie Karta Nauczyciela jest też wzrost tzw. funduszu motywacyjnego, będącego odpisem od funduszu – wyjaśnia prezydent.

W większości szkół sposób wydatkowania pieniędzy z „funduszu motywacyjnego” sprawia, że jest to równy dodatek do płac dla wszystkich nauczycieli, niezależnie od jakości ich pracy. Oznacza to w praktyce, że każdy z nauczycieli dostaje relatywnie nieduże pieniądze, które go nie motywują do niczego, bo mają status zwyczajowego dodatku do stałej pensji. A z kolei demotywują tych, których pasją jest nauczanie i osiągają w tym znakomite wyniki.

- Proponuję, by środowisko wspólnie z przedstawicielami wydziału edukacji, związkami zawodowymi, i in. instytucjami, żywotnie zainteresowanymi sprawami oświaty, podjęło dyskusję na temat kierunku zmian w wydatkowaniu środków z „funduszu motywacyjnego”, by szczególnie efektywni nauczyciele otrzymywali z „funduszu” odczuwalne nagrody. Nie możemy bowiem, szczególnie w tej sytuacji finansowej oświaty, pozwalać sobie na takie dzielenie pieniędzy między nauczycielami, żeby obowiązywała zasada „po równo” niezależnie od efektów pracy – twierdzi Marcin Zawiła.

O innych wątkach tej dyskusji, m.in. nowej podstawie programowej, która – szczególnie w przypadku szkół ponadgimnazjalnych – postawi dyrektorów w sytuacji konieczności bardzo dokładnego przeliczenia etatów w szkołach – wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99) Dodaj komentarz

~Pene 9-02-2013 9:38
Proponuje zmiany zaczac od weryfikacji etyki zawodowej nauczycieli. taka np pani dyrektor szkoly podstawowej nr 8 M.Hryniewicka rok temu zostala zatrzymana przez policje kiedy prowadzila auto (spowodowala kolizje) w stanie niemalze upojenia alkoholowego - wynik 1,7 promila. sad uznal pania winna jazdy po spozyciu alkoholu. Jest to niesamowity fenomen, gdyz pani ta nadal piastuje funkcje dyrektora szkoly. wyglada na to, ze sprawy nie bylo, prezydent pania odwiesil...ta funkcjonuje jakby sie zupelnie nic nie stalo. odbierane jest to jako przyzwolenie na takie naganne zachowania nauczyciela, ktory powinien w tym zakresie byc przykladem. wplywa to niesamowicie na negatywny wizerunek szkoly w spolecznosci lokalnej, na czym cierpia szkola oraz jej pracownicy.
~CudaCuda 9-02-2013 10:31
W oświacie różne cuda już widziałem, również nauczycieli, co biją dzieci. i to nie ileś tam lat temu, tylko teraz... i co? Nikt im nic nie zrobi, kryją się nawzajem. To co jakaś pijaczka za kierownicą...
~naiwna 9-02-2013 10:43
Tak, tak ! Szkoły do tablicy!
~Pene 9-02-2013 10:46
Wszystko zalezy od checi zmian. Pijana dyrektorka sp8 honoru nie ma za grosz, wiec powinien zareagowac jej przelozony - prezydent Zawila. Pani Hryniewicka sama ze stanowiska nie zrezygnuje, bo zapewne w jej ocenie nie zrobila nic nagannego, mimo iz sad uznal ze prowadzila auto bedac pijana. Mozna chyba przypuszczac, iz w szkole w ktorej pracuje stracila autorytet oraz szacunek. W obecnych czasach kiedy tak bardzo mocno walczy sie z pijanstwem na drogach daje sie przyzwolenie nawet nauczycielowi, aby jezdzil po spozyciu alkoholu. jak tu pozniej mozna miec szacunek do zawodu nauczyciela, ktory to zawod jest przeciez wyjatkowy w postepowaniu oraz ocenie. Jakie swiadectwo wystawia dyrektorka szkoly podstawowej nr 8 nauczycielom?! Ta oto sytuacja pokazuje brak etyki zawodowej nauczyciela!
~od siebie 9-02-2013 11:25
watro zacząć oszczędnosci,a sobie premie..,podwyżki,nieważne jakie Wasze efekty pracy
~kolesie 9-02-2013 11:31
kolesie dostaną ,a niewygodni choćby wnętrznosci wypruli-figę z makiem, o to chodzi?A nie,dyrekcja nie ma znajomkow w swoich szkołach,nie ,nie!Pracy u nas nie dostaje się po znajomosci ,nie,nie.
~jaaakiśktoś 9-02-2013 12:24
Prezydent każdą rozmowę o oświacie zaczyna od tego, że jest coraz droższa. A dlaczego ma być coraz tańsza? Im większe nakłady na jakąś dziedzinę życia, tym wyższa jej jakość. Pod warunkiem, że w szkole pracują profesjonaliści, a to powinien weryfikować dyrektor. Nauczyciele zarabiają od 1500 zł wzwyż, dodatek motywacyjny, to przeważnie 5% czyli ok. 100 zł. Liczba mieszkańców Jeleniej góry także maleje, a prezydent nie myśli o tym, żeby ograniczyć zatrudnienie w ratuszu, czy odebać dodatki i premie. Prezydent wykonuje bardzo wredną robotę, manipuluje mieszkańcami wmawiając im, że poziom pracy nauczycieli jest niski, a kieruje się wyłącznie wynikami zewnętrznych egzaminów. Próbuje wmówić społeczeństwu, że nauczyciele nic nie robią, a on zabiega o podniesienie poziomu kształcenia
~jaaakiśktoś 9-02-2013 12:25
c.d. Guzik prawda! Zlikwidował etaty doradców metodycznych, nie daje pieniędzy na konkursy, kółka przedmiotowe, pomoce dydaktyczne kupują rady rodziców, zmusza dyrektorów do tworzenia bardziej licznych klas, wmawia społeczeństwu, że strasznie kosztowne i nieuzasadnione są urlopy dla poratowania zdrowia. A co ma zrobić nauczyciel chory na raka albo po operacji kręgosłupa? Blokować etat i siedzieć na L4? Wtedy dopiero nie będzie efektywnego nauczania, bo będą byle jakie zastępstwa.
~ 9-02-2013 13:05
w kwestii zatrzymanej po spożyciu to może należy bardziej walczyć o zniesienie immunitetu sędzią , posłom , gdzie czasem dochodzi do wypadków kończących się kalectwem lub śmiercią ofiary , a oni są bezkarni zwykle dożywotnio. Ta pani to zwykły człowiek a dorabiacie do tego jakąś niestworzoną ideologie - chyba była po pracy. Zwróćcie uwagę na fakt ,że posłowie mają bardzo wysokie wynagrodzenie w stosunku do nauczycieli i mnóstwo ulg i przywieli za nic nie robienie - ewentualnie szkodzenie obywatelką. Natomiast nauczyciel ma bardzo duży wpływ na przyszłość naszego państwa bo kształci Wasze często aspołeczne dzieci . Zaznacza tylko zwyczajnie inteligentny człowiekiem nie jestem nauczycielem
~ 9-02-2013 13:06
Dopóki będzie Karta Nauczyciela dopóty będzie syf w oświacie .
~ 9-02-2013 13:08
Łatwiej było obalić komunę niż znieść Kartę Nauczyciela i zarząd ogrodów działkowych .
~Stasiek 9-02-2013 13:22
Tak tak , to jest popularne w Polsce, ze nagrody dostaje sie za przychodzenie do pracy .
~Pene 9-02-2013 13:32
do kogos z godziny: 13:05 to ze jest czlowiekiem nie upowaznia do siadania za kierownice w stanie upojenia alkoholowego. czlowiek w odroznieniu od zwierzecia ma "szeroko rozwiniety" rozum. takie gadanie ze jest czlowiekiem i wszystko jej wolna jest conajmniej smiesze. kazdy moze sie po pracy napic, tu zgoda, ale nie wsiadac zaraz po popijawie za kierownice!!
~ 9-02-2013 13:42
Pawle z Cieplic, pene, Ciepliczaninie czy jak ci tam jeszcze, czy ty masz szacunek wśród grona ped? Przymknij się wreszcie!!!!!!!!!!
~Wild men 9-02-2013 13:48
Marcinek chce powiedzieć, że grono nauczycieli wyleci na bruk, tylko jeszcze nie wie jak to zrobić, by nie poleciały na niego wrogie komentarze.
CН.W.D.P. 9-02-2013 13:52
NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ OŚWIATĘ!! TAKI NAUCZYCIEL NICZEGO NIE PRODUKUJE, MŁODZIEŻ W SZKOŁACH SIĘ DEMo...lIZUJE, KTO CHCE SIĘ CZEGOŚ NAPRAWDĘ NAUCZYĆ, MUSI BRAĆ PRYWATNE KOREPETYCJE... A SPOŁECZEŃSTWO ZA TO PŁACI!! I PUBLICZNĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ TEŻ... ZUS ZLIKWIDOWAĆ... NO I STRAŻ MIEJSKĄ, BO ONI TYLKO NAS ŚCIGAJĄ O KASĘ, GDY PRZEJEŻDŻAMY NA CZERWONYM ALBO PARKUJEMY NA ZAKAZIE, A PRZEDE WSZYSTKIM NIE MOŻNA PRZEZ NICH DOCISNĄĆ GAZU DO DECHY I JESZCZE MUSIMY NA NICH PŁACIĆ... ZLIKWIDOWAĆ!! WSZYSTKO ZLIKWIDOWAĆ!! EEEHH... ALE SIĘ ROZMARZYŁEM...
~Wild men 9-02-2013 13:55
@ 09-02-2013 13:42 | ~ | Jak śmiesz bronić jakąś alkoholiczkę? Sam się przymknij "palikotopotomku"!!!
~Pene 9-02-2013 13:57
Mysle, ze lepsze by byly natsroje, gdyby prezydent spotkal sie najpierw z wszystkimi radami ped. ze szkol w miescie. jesli chcemy powaznie rozwiazac problemy jeleniogorskich szkol, to zrobmy to po wysluchaniu konkretnych osob nauczajacych. Sama rozmowa z dyrektorami nic nie przyniesie lepszego niz jest teraz. Jakk widac po przykladach dyrektorzy sa rozni, jeden trunkowy rajdowiec, drugi "jakis tam" itd. Konkretne spotkania z radami i konkretne rozmowy, obie strony przygotowane na dialog.
~Wild men 9-02-2013 14:33
Gorąco polecam ten artykuł: http://praca.interia.pl/zarobki/news-wyzysk-polski,nId,775950
~Damian8 9-02-2013 14:49
Jestem za likwidacją KN. Uważam, że każdy nauczyciel powinien najpierw popracować w Draexlmwier lub w DR Shneider, a później przyjść do szkoły. Wtedy doceniłby swoją pracę: warunki, wysokie wynagrodzenie, krótki czas pracy, pensję płatną z góry, 13 -tkę, dofinansowanie z ZFŚS, fundusz zdrowotny, dodatek, wiejski, mieszkaniowy, uzupełniający, itd. Nauczyciele to najgorsza grupa społeczna. Stale tylko narzekają i uważają się za lepszych od innych. Jak pokazuje przykład pani dyrektor z 8 nawet ciężko zwolnić nauczyciela. Oczywiste chroni go KN - tylko nieliczne przypadki pozwalają wręczyć nauczycielowi wypowiedzenie. Czują się bezkarni.
~inez12 9-02-2013 14:58
Mam kilka koleżanek nauczycielek (uczące w kl 1-3 podstawówki) i one zawsze opowiadają jak to ciężko pracują jak to są bardzo przemęczone i jak to mało zarabiają. Rzygać mi się chce - dosłownie, jak to słyszę. Pracują ile ? 4-5 godz. dziennie? weekendy wolne ,ferie wolne, wakacje wolne. Powinny się wstydzić za swoje słowa. Jestem za likwidacją Karty Nauczyciela, a jak im nie pasuje to niech idą popracować 8 godz. do jakiegoś zakładu. to wtedy zobaczą jak się ciężko pracuje! ... szkolne do roboty ,zakasajcie rękawy.
~naucz 9-02-2013 14:58
edukacja obecnie polega nie na kreatywnym myśleniu lecz na testowaniu i to ucznia. Klasówki , sprawdziany non stop a gdzie nauka , gdzie pokazanie lekcji. Dziecko przychodzi ze szkoły co robiliście był sprawdzian /hm 15 minut wyjęte z lekcji a co dalej robiliście 1- 2 ćwiczenia hm a co masz zadane cały rozdział z tej lekcji. Następny dzień był sprawdzian ..... my rodzice stajemy się korepetetorami naszych dzieci a więc dzieci nasze pracują ciężej niż nie jeden człowiek w zakładzie . Zlikwidowano licea pedagogiczne, potrzebna jest prawdziwa debata na tema oświaty u wprowadzenie radykalnych zmian ,ale nie co roku, bo to do niczego nie prowadzi. Co roku zmieniają się książki do nauki-ogłupieć idzie.
~gości 11 9-02-2013 15:01
I te gimnazja łączone w szkoła np liceach technikach, zawodówkach -szybko 12 latkowie dorastają przy uczniach tych szkół.
~Pene 9-02-2013 15:08
"Jak pokazuje przykład pani dyrektor z 8 nawet ciężko zwolnić nauczyciela" w tym przypadku, pani dyrektor z sp8, wedle prawnych mozliwosci jest podstawa, wystarczy, aby prezydent miasta podjal decyzje krotka i radykalna i tyle. im dluzej sprawa jest przeciagana, tym sytuacja robi sie coraz bardziej "zgnila". prosze zwrocic uwage, ze nie wszyscy nauczyciele sa nierobami i takie wypowiedzi jak powyzsze pani Inez sa krzywdzace dla osob ktore faktycznie maja dla dzzieci bogata oferte swoich zajec. Prosze tylko o to, aby nie wrzucac wszystkich do jednego worka. jak w kazdej grupie sa partacze tak samo jest w kazdym niemal zawodzie ksiadz, lekarz, prawnik, jak jeden ksiadz jest p...lem,znaczy ze reszta tez?
~inez12 9-02-2013 15:31
Przepraszam, może troszkę przesadziłam,ale to są emocje. szlag mnie trafia jak słyszę te narzekania nauczycieli i to już od 20 lat jak to im jest źle. Ja też w swoim życiu trafiłam na fantastycznych nauczycieli takich z powołania, ale mogę ich zliczyć na palcach jednej ręki. I tak serio to nauczyciele nie zarabiają tak mało jak sami opowiadają.
~e, nie 9-02-2013 15:35
Dyrektor to nie nauczyciel,kiedys, tak.DYREKTOR CZAPKUJE RODZICOM,A NAUCZYCIEL TO MURZYN,KTO TO ZNA?TO NOWY BIZNESMEN, KLIETNT NAŚ PAN, NO KLIENT TO RODZIC I DZIECKO,NIE PODOBA SIE ,TO DO DREXA!
~ 9-02-2013 16:06
A kimże ty jesteś Inez12? Masz wyższe wykształcenie? Myślę, że nie jesteś żadną koleżanką tych nauczycielek, bo nie masz zielonego pojęcia jak one pracują. Nauczyciele nie narzekają, to innych w oczy kłują ich przywileje.Ale Ty przychodzisz z pracy i jesteś w domu. Ja przychodzę do domu i jestem dalej w pracy. Uczę matematyki. Sprawdzam zeszyty ćwiczenia klasówki testy. Jak nie sprawdzam to przygotowuję zadania, ćwiczenia, pomoce, karty pracy. Wychodzę raz w miesiącu na zebrania z rodzicami, po pracy mam rady - nasiadówki po kilka godzin, szkolenia, kursy. Nie mogę pojechać na wczasy w tańszych miesiącach ani wziąć urlopu na żądanie. Jak chcę coś załatwić w godzinach pracy proszę o zastępstwo, które muszę odpracować.
~ 9-02-2013 16:12
c.d. Po 25 latach pracy zarabiam 2,5 tys zł na rękę. Mam wyższe wykształcenie i studia podyplomowe. Może wypowiedzą się lekarze, prawnicy, farmaceuci inżynierowie i przedstawiciele innych zawodów wymagających podobnych kwalifikacji i nienormowanego czasu pracy. Czemu nikt nie krzyczy, że oni za dużo zarabiają i powinni iść na taśmę do Drexa? Najpierw porównajcie wkład pracy, jaki włożyliście w siebie i swoje wykształcenie, a potem jazgoczcie.
~inż 9-02-2013 16:24
Oświata wymaga dużych reform i zdecydowania wszystkich odpowiedzialnych w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego i innych związków działających w tej przestrzeni publicznej, dla dobra nas wszystkich.
~ 9-02-2013 16:30
pene dalej tokuje
~rodzicsp8 9-02-2013 17:14
przykład idzie z góry jak dyrektor szkoły jest nie odpowiedzialny to władze powinny bliżej przyjrzeć się funkcjonowania tej szkoły bo z tego co tam się mówi wszyscy nauczyciele stoją murem za panią dyrektor i to też o nich żle świadczy a przecież oni uczą nasze dzieci wstyd!
~ 9-02-2013 17:21
cd. I na koniec proponuję: zamknąć szkoły, niech rodzice uczą w domach albo niech się same uczą przez YouTube. Potem niech zdają państwowe egzaminy i do roboty, jak się znudzi nauka. A jak nie macie nikogo do opieki, to sobie wynajmujcie niańki, lub prywatnych nauczycieli. Wtedy wolny rynek zweryfikuje dobrych nauczycieli. A towarzystwo rówieśników to przeżytek. Mają fejsa! Pozdrawiam. Nikomu niepotrzebny darmozjad.
~popieram! 9-02-2013 17:29
c.d. Po 25 latach pracy zarabiam 2,5 tys zł na rękę. Mam wyższe wykształcenie i studia podyplomowe. Może wypowiedzą się lekarze, prawnicy, farmaceuci inżynierowie i przedstawiciele innych zawodów wymagających podobnych kwalifikacji i nienormowanego czasu pracy. Czemu nikt nie krzyczy, że oni za dużo zarabiają i powinni iść na taśmę do Drexa? Najpierw porównajcie wkład pracy, jaki włożyliście w siebie i swoje wykształcenie, a potem jazgoczcie.
~Pene 9-02-2013 17:32
szkola 8 jest dobra szkola. z tego co jest mi wiadome nie wszyscy nauczyciele w tej placowce stoja murem za pania dyrektor. Niecały tydzien temu, jedna osoba powiedziala mi, ze faktycznie sa osoby z bliskiego kregu pani dyrektor, ktore bronia jej nagannego zachowania, jakim bylo to pijanstwo. zapewne sa to osoby podobne w toku myslenia do pani dyrektor, stad przyzwolenie na jazdy na promilach. coz, z tym nie da sie nic zrobic, sytuacja bylaby inna, gdyby jakis pijak zabil albo uszkodzil ich dziecko, ktore przechodzilo przez pasy a pijany kierowc,a by w nie wjechal. ale coz, osoby, ktore bronia zapewne maja wspolna grupe interesow i tyle. no bo co sadzic o nauczycielach, ktorzy nie widza nic niemo...lnego w jezdzie w stanie upojenia. gdzie ich etyka, wyznawane wartosci, przyklad dla dzieci?!
~przysłowie 9-02-2013 17:35
PRZYSŁOWIA MADROŚCIĄ NARODU:OBYS CUDZE DZIECI UCZYŁ NO I poza tym n-l ma nauczyć łowić rybę,czyli wiedzę,daje dziecku wędkę-gdy chce go słuchać,a nie rybę,czyli na tacy rozwiązania...gdy dziecko chce i rodzic je pilnuje to daleko zajdzie w edukacji(bo w życiu,to nie wiem,taki ten nasz świat...).gdy ma w nosie edukacje,bo tatuś zna p.dyrektor itp.,to mogę sobie na rzęsach stawać.Dziecko ,jeśli chce i jest pracowite,to buduje kapitał .Nie piszę tu oczywiście o dalszych od elementarnej etapów edukacji...Rodzice mądrze korzystajcie z praw dziecka,nie subiektywnie ,,Kali ukraść ,to dobrze..."Szanuję mądrych rodziców, nie cwanych.
~darmozjad 9-02-2013 17:40
Oj Darmozjady kochane, zróbmy im strajk. Niech nie ruszą matury i inne ważne egzaminy państwowe, wtedy zobaczą po co to wszystko i możę COŚ ZROZUMIEJĄ - BANDA IGNORANTÓW, KTÓRA NIE WIE O CZYM W OGÓLE MÓWI!!! POZDRAWIAM NAUCZYCIELI.
~lusia 9-02-2013 17:41
Jaki autorytet ma dyrektorka,która pije i jeżdzi po pijaku?Jak może wymagać czegoś od podległych nauczycieli?Kazdy uczę moze się śmiać w twarz z takiego autorytetu Jak może być dyrektorem szkoły osoba ukarana za jazdę po pijanemu? Co tu mówić o wychowaniu i autorytecie?"Słowa uczą, a przykłady pociągają.Choćby zbudować wiele boisk ,wymalować pomieszczenia,nakupić pomocy naukowych to nie będzie rezultatów wychowania jeśli w szkole nie będzie dobrego przykładu. Nie rozumiem postępowania pana prezydenta,że pozwala na taką sytuację.Przecież kiedyś też podobno był nauczycielem,więc zna zasady pedagogiki. ' /
~ 9-02-2013 17:45
A CO DO MNIEMANIA O SOBIE- TO OWSZEM- SZANUJEMY SIĘ:) BARDZO MAŁO JEST OSÓB, KTÓRE WEJDĄ I DADZĄ RADĘ W TYCH REJESTRACH, KTÓRE MNIE INTERESUJĄ I ZACHWYCAJĄ:) BELFER.
~do n-l matmy 9-02-2013 18:03
A na jakim etapie jest Pana bądź Pani awans zawodowy? Bo coś mi się te zarobki nie zgadzają 2,5 tys.na rękę trochę mało. Chciałem tylko zaznaczyć,ze 2.500 tys. netto to całkiem niezła sumka na przetrwanie, gdyż przeciętny polak zarabia brutto minimalna krajowa tj.1600 zł.ok.1.100 zl na rękę bez względu na jego wykształcenie, nie wspominając przy tym jak wysoka jest liczba bezrobocia w Polsce Wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego w złotych obowiązująca od 01.09.2012 r. dla nauczyciela dyplomowanego z przyg.pedagog. to 3109 brutto + dodatek stażowy 20% + dodat.za wychowawstwo ok. 182 zl + dodatek motywacyjny wspomniany wyzej ok.100 zl razem wychodzi ok 4.000 tys. miesięcznie brutto. Oczywiscie nie wszyscy n-le tyle zarabiają bo posiadają niższy stopień awansu zawodowego
~do inez 9-02-2013 19:03
Skoro tak ci się rzygać chce to powiedz to swoim koleżankom hehe hipokrytko jedna.
~papajszpinak 9-02-2013 19:32
W główkach się niektórym poprzewracało :) Znawcy karty nauczyciela jak damian8-czy wiesz co to za ustawa? Gdyby nie ona to na zebrania z rodzicami przychodziłbyś do godziny15. Albo chcesz wysyłać kogoś kto skończył np Politechnikę (Matematyka) do sklecania kabli? Chyba ci się pomerdało,jak skończyłeś podstawówkę to twój problem.
~do damian8 9-02-2013 19:36
Stale narzekaja i uwazaja sie za lepszych? Ja jestem nauczycielem i narzekam czasami jak każdy i nie uważam się za lepszą. Najgorsza grupa społeczna? To twoje zdanie. Masz jakieś kompleksy? Żal ci sciska cztery litery? Spróbuj więc w tym zawodzie. Któż ci broni? Jednak przy takim nienawistnym spojrzeniu na świat chyba się nie nadajesz....
~romi 9-02-2013 19:55
Czwarta klasa podstawówki w jednej z J/G szkół , pięć do sześciu lekcji na większość nauczyciele przychodzą sporo po dzwonku . Do domu zadane w większości to co powinno być przerobione na lekcjach . A tu dzieciak po lekcjach zamiast mieć czas dla siebie kolejne godziny spędza przy nauce oczywiście nie sam . Na domiar złego oceny z zadań domowych u niektórych nauczycieli nie są brane pod uwagę przy wystawianiu ocen na semestr . Ja wiem że rodzice mają też edukować własne dzieci ale na spacerze ,basenie , boisku czy jakaś lektura ale nie odwalanie programu za szkołę .
~ 9-02-2013 20:41
Język jakim posługują się nauczyciele na tym forum świadczy o poziomie ich kwalifikacji .Dyplomowane magistry po licencjatach w Koziej Wólce .
~aaa 9-02-2013 21:19
A może tak ktoś by się wziął za Gimnazjum nr 3. Klasa integracyjna 8 dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawnosci a reszta z problemami w nauce, w zachowaniu i z patologicznych rodzin. Czyli gorsza klasa. A prawo wyraźnie mówi że w klasie integracyjnej nie może być więcej niż 4-5 dzieci. Panie Domagała zrób Pan tam wreszcie porządek, bo ja się boję o swoje dziecko.
~do romi 9-02-2013 21:28
Przychodzą po dzwonku bo mają dyżury haha hellooooo
~jad 9-02-2013 21:52
ale jadem ...br...
~do aaaa 9-02-2013 21:58
I tu przyznaję rację:tworzenie klas gorszych i lepszych-tak,tak,to istnieje w naszym mieście i to jest DYSKRYMINOWANIE DZIECI.Szczegolnie jedna szkola w tym przoduje...to jest zjawisko odwróconego wyrównywania szans edukacyjnych-przy całej swiadomosci edukacyjnej zarzadzajacych!Dzięki czyjemu przyzwoleniu?
~ 9-02-2013 22:10
pene czego piszesz z anonima??? tyle masz do powiedzenia o ambicji, honorze, etyce, dawaj
~ 9-02-2013 22:24
Moi drodzy ..nauczyciel ktory uczy danego przedmiotu np. Matematyki i ma sie za geniusza ,moze i tak jest..tylko trzeba sprawdzic czy aby potrafi przekazac mlodym chlonnym mozdzka swoja wiedze...jesli z danego przedmiotu srednia ocen uczniow jest ponizej przecietnej to trzeba sie zastanowic nad zmiana nauczyciele...czesto slyszymy jak np.w jednej z klas to az polowa uczniow ma 1 na semestr...lub opinie o ostrym nauczycielu bo u niego dostac 3 to sukces.....pytam czyj? Chyba tego nauczyciele ze wkoncu udalo mu sie cos komus przekazac.......a co do nauki,chyba tylko w Polsce chodza dzieci do szkoly a ucza sie przede wszyskim w domu i niemaja swojego wolnego czasu poza szkolnego
~ 9-02-2013 22:27
Nie maja oczywiscie piszemy osobno moi drodzy nauczyciele....coz to tylko klawiatura nie papier....
~s. 9-02-2013 22:28
Skoro nauczyciele mają tak dobrze, to czemu jeden z drugim nie uczyłeś się i nie pracujesz w szkole.
~do 22:10 9-02-2013 22:39
Kto to jest "pene" ? Przeczytałam jego/jej wpisy i nie rozumiem dlaczego ktoś się czepia? Wg. mnie nie ma nic niewłaściwego w tym co pisze.
~no własnie 9-02-2013 22:43
Dlaczego tyle zawiści u niedouczonych? Czy ktoś wam broni zdobyć wykształcenie? Dokształcać się całe życie, tylko po to, żeby cudze dzieci uczyć???
~ 9-02-2013 22:43
Skoro nauczycieli wysyłacie do innych zakładów pracy to może należy samemu zrobić studia i zacząć pracować w szkole, przecież tam jest tak fajnie. Polecam !
~ 9-02-2013 22:51
ciekawe kto to jest ten pene ale pisze madrze
~do 22:51 9-02-2013 23:09
Jedno jest pewne - "pene" nie jest przyjacielem dyrektorki z SP 8 A swoja drogą, nasz pan prezydent naprawdę sie nie popisał pozostawiając kobietę na stanowisku. Nierozsądne posunięcie z jego strony.
~... 9-02-2013 23:27
Nie każdy wie, że, subwencja na każde dziecko w wysokości 471,70zł/mc idzie z MEN do kasy budżetu miasta, czyli do „wspólnego kotła” i dzieli ją nasz niepodzielnie panujący pan prezydent... a czy sprawiedliwie... to już insza inszość...
~Pene 10-02-2013 0:10
Pan prezydent Zawila ma obecnie druga szanse na naprawienie sytuacji, ktora zaczyna stawac sie niesamowicie niesmaczna. Dyrektorka kurczowo trzyma sie swojego fotela wiadomo - profity jakie zyskuje z racji pelnionej funkcje robia swoje. w tym przypadku etyka zwiazana z praca nauczyciela sie nie liczy o honorze nie bede juz wspominal, bo ten dawno lezy gdzies w przepasci. Natomiast prezydent stojac na strazy prawidlowych procesow edukcyjnych w szkole, powinien takiemu dyrektorowi podziekowac i zalatwic sprawe raz i konkretnie. Jasne, ze sprawa jest przykra dla pani dyrektor i jej grupki obroncow, ale co zrobic, kazdy jest dorosly i za swoje czyny ponosi pelna odpowiedzialnosc. pani dyrektor wiedziala, ze jest pijana, wiedziala, ze kieruje autem bezposrednio po spozyciu, co wykazal %ALKOMAT%
~krzyk 10-02-2013 0:21
Wszyscy plują, a każdy by chciał aby jego dziecko uczył najlepszy nauczyciel
~nie nauczyci 10-02-2013 8:03
http://firma.wieszjak.pl/pracownik-i-zus/309782,Podwyzki-dla-nauczycieli-od-1-wrzesnia-2012-roku-Dla-firm-bez-zmian.html tu macie stawki i niemarudźcie, to sa minimalne gołe pensje, bez wysługi lat, nadlicznowych, za liczebność klasy , bez dodatków funkcyjnych i i jszcze kilku innych. Najnizszą maja najgorzej wykształeceni itu pretensje do siebie
~nie nauczyci 10-02-2013 8:09
i jeszcze pisanie mam NA RĘKĘ, a na co chciałbyś miec, kazdy ustawowo płaci podatek i zus . Zarabia sie BRUTTO, a potem spełnia USTAWOWE< PRZYMUSOWE płatności . Wiec jeżeli ktos ma 2.500,oo na reke to na umowie ma około 3.800,00 to mało? przy płacy minimalnej 1.500.00 mówimy o brutto, netto jest ok. 1.000,00. Niech nauczyciele nie robą matematyki diałba i nie porównują swojego NA RĘKĘ do cudzego brutto, lepiej bedzie 1.000 z płacy netto najniższej i 2,500,00 czyli 2,5 raza więcej
~xyz 10-02-2013 9:21
ja tez jestem za zniesieniem KN ;) pojade na urlop w czerwcu i na narty wtedy gdy nie ma ferii. Chce pracowac te 8 godz dziennie i juz , nie musiec jeździc społecznie w weekendy z dziecmi na zawody, wycieczki itp. jestem za :)
~zadra 10-02-2013 11:26
Są różni nauczyciele, różne dzieci i różni rodzice dzieci. Nie zazdroszczę nauczycielom, którzy muszą się szarpać z nieuctwem uczniów i głupotą ich rodziców. Albowiem wielu rodzców uważa, że tepota lub lenistwo ich potomków to wina szkoły. Znam przypadek, kiedy jeden z rodziców wyjechał z rodzina na dwutygodniowe wczasy do Hiszpanii i po przyjeździe zaproponował szkole prowadzenie zajęć z jezyka hiszpańskiego! Maja rację ci nauczyciele, którzy zwracają uwagę na ogromne zarobki adwokatów, lekarzy, sędziów, prokuratowrów. Ci osobnicy maja zawsze najwięcej pretensji do szkoły o swoje dzieci.
~ 10-02-2013 11:32
pene jest n-em tej szkoły i ma zakusy na stołek
~M. Kaflik 10-02-2013 11:52
W warunkach konkursuna dyrektora szkoły wypadałoby wpisać niekaralność za przestępstwa pospolite. Zastanawiam się czy w statucie szkoły nie ma nic na ten temat - to trzymanie się stołków i obejmowanie posad przez osoby nieodpowienie staje się pmału znakiem firmowym Jeleniej Góry.
~ 10-02-2013 11:56
to po feriach już go tam nie będzie zostanie zlinczowany tam jest klika trzymają się razem wszyscy bronią panią dyrektor ciekawe co na to zrobi pan prezydent czy wreszcie podejmie jakieś kroki szkoda mi tej 8 bo tam chodzą moje dzieci i dobrze by było żeby wreszcie zrobił się spokój
~ 10-02-2013 11:57
Do nie naucz~: Ja wcale nie pisałem, że mam mało pieniędzy. Pytam tylko dlaczego wynagrodzenie pracownika z wyższym wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem porównujesz człowieku z płacą minimalną? Co ma piernik....
~do 22:27 10-02-2013 12:24
Ty pouczać będziesz o ortografii? To może sam zastosuj interpunkcję i polskie litery (wiesz to są te, które w sms nie używasz). Zawistni ludkowie wszyscy jesteście. Bleeeee;/
~anonimrodzic 10-02-2013 12:38
Panie Kaflik i panie Pene - sąd rozstrzygnął już o winie dyrektorki, prokuratura uznała te racje a wy cierpicie, bo przecież niedawno namawialiście ją (również innych) do "przystąpienia" do komitetu przeciw Prezydentowi. Odmówiła ... to teraz odgrzewają kotleta przy każdej okazji. Są jak pawlaczki - sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po ich stronie.
~znawca 10-02-2013 12:40
Dyr. Sp 8 myślała może że będzie tak jak w filmie "Drogówka" - wysiądzie z auta i powie " ... mi zrobicie jestem prokuratorem" :-D ale rękawy okazały się zbyt krótkie i sprawy nie udało się ukręcić od strony policji, dopiero teraz ugrzęzło to w otchłani oświatowych znajomości. Jednak tak czy inaczej, niesympatyczny odór alkoholowych wybryków wisi cały czas nad SP8 i podejrzewam że grono fanów pani dyrektor nie pozwoli sprawie "ucichnąć" :-D ku rozpaczy grupy klakierów, nauczycieli-hipokrytów popierających jazdę na podwójnym gazie :-D
~znawca 10-02-2013 12:46
P.S. ciekawe czy klakierzy tak samo bronili by pani dyrektor gdyby zamiast kolizji, na pasach przejechała matkę z dziećmi wracającą z zakupów :-D
~ 10-02-2013 13:43
do anonimrodzic dyrektor sp8 to znajomy kaflika i pene przestańcie pisać te bzdury artykuł jelonki jest na inny temat
~do 13.43 10-02-2013 15:31
to po co piszesz raz jako rodzicsp8,znawca, wild men, do n-el matmy, aaa lub anonim??? nie jesteś hipokrytką??? świetna orientacja w temacie
~hm... 10-02-2013 15:44
ludzie piszą to co ich boli, a pan prezydent powinien wnioski wyciągnąć, no chyba, ze ma to w poważaniu co boli prosty lud...
~Agniesia1111 10-02-2013 16:22
zawilca na taczkę, a w całej Polsce przywrócić 8-kl podstawówkę, wywalić gimnazjum znacząco zwiększyć ilość w-f ,kółka zainteresowań, ujednolicić podręczniki raz na zawsze by belfry nie zmienaiały co rok podręczników i by ujednolicić naukę w całym kraju (by np w liceum we Wrocku był taki sam poziom jak w liceum w Wilkowyjach) jak na razie jedyna dobra rzecz to powrót obowiązkowej matematyki na maturze
~Pene 10-02-2013 17:03
temat tu poruszany jest szeroki, bardzo szeroki. W szkole nigdy nie bedzie lepiej, kiedy osoby w niej zatrudniane beda prezentowaly mierna postawe, czyli robic cos, aby tylko odwalic. To wlasnie tacy nauczyciele degeneruja polska szkole. Natomiast co do klimatu jeleniogorskiej oswiaty, to wlasnie trzeba zaczac od takich ludzi jak np. pijana dyrektorka, na ktora wszyscy patrza i nie moga sie nadziwic, jak po takim skandalu mozna zajmowac, tak wazne stanowisko, jak dyrektor szkoly, ktory stoi na strazy prawa w tejże szkole. Klakierzy, ktorzy popieraja pijanstwo dyrektorki beda ale tylko do czasu jej - OUT... Dyrektorka sp8 powinna w szkole funkcjonowac jako "Primus inter pares" - przepraszam, ale nie jest godna bycia osoba, ktora dziala w mysl tej pradawnej maksymy. nie moja bajka.
~jaaakiśktoś 10-02-2013 17:32
Określenie "pierwszy między równymi" nie ma pejoratywnego znaczenia, wręcz przeciwnie. To dowód, w demokracji szacunku i autorytetu, w grupie równych sobie. Jeśliby to odnieść do dyrektorki sp8, można by sądzić, że są podobni jej. (w zamiłowaniu do alkoholu ;))
~Pene 10-02-2013 17:39
W takim swietle to wlasnie ujalem i przedstawilem. Dyrektor powinien byc niczym Primus inter pares, stad moje zazenowanie, gdyz pani dyrektor sp8 nie spelnia tej pradawnej maksymy. Autorytetem moze i jest, ale zapewne tylko dla swoich klakierow :-) byc moze faktycznie popieraja ja osoby, ktore takze maja zamilowania do %%% :-) ale to juz inna historia...
~ 10-02-2013 18:06
pawle z cieplic przeginasz
~Mieczysław 10-02-2013 18:29
Czytam te wypowiedzi i zastanawiam się czy to społeczeństwo jeleniogórskie jest takie sk...niałe Tyle zawiści i chamstwa jakie wychodzi z tych wypowiedzi świadczy o podstawowym braku kultury a także minimalnej wiedzy.Czyżby z Jeleniej Góry wyjechała madrość a zaczyna się panoszyć kultura z czworaków. Pozim dyskusji i wypowiedzi sięga dna.
~ 10-02-2013 18:48
bardzo dobry pomysł z tymi dodatkami tylko żeby były sprawiedliwie przydzielane bo jak życie pokazuje to w każdej instytucji więcej dostają ci co nic nie robią ale brawo za pomysł
~Pene 11-02-2013 6:13
generalnie sprawa powinna zostac konkretnie uregulowana, w jakis sposob i na jasnych zasadach - tu trzeba mocno sie zastanowic, wspolnie. Jesli to nie przyniesie pozytywnego rozwiazania, to dodatek ten powinno sie zupelnie zlikwidowac, gdyz w obecnej formie wplywa on bardziej na brak motywacji. czas pokaze na ile srodowisko nauczycieli jest w stanie poprowadzic dialog z Prezydentem. Co do poiomu dyskusji w tym temacie, sprawa wydaje sie byc jasna, jak widac z czytanych komentarzy, zdecydowanie wynika, iz ludzie nie toleruja pijanstwa na drogach, mowiac STOP pijanym za kierownica. kazdy ma prawo do bezpiecznej jazdy autem, a bezpieczenstwu zagrazaja wlasnie takie osoby, ktore uwazaja, ze jazda w stanie nietrzeźwym jest zwyklym "ludzkim bledem" - otoz nie jest. Jest zamachem na zycie innych.
~aaa 11-02-2013 9:29
Moje dziecko z autyzmem miało skierowanie do klasy integracyjnej a dyr z 8 powiedziała , cytuję "my nie potrzebujemy niegrzecznych dzieci". No i dostałam odpowiedz odmowną na piśmie,że nie ma miejsc. Dla innych z podobnymi zaburzeniami było, jak się okazało. Miesiac temu znajoma miała podobną sytuację. Kategorycznie odmówiono jej przyjęcia dziecka z adhd do 8, mimo że mieszka 3 kroki od szkoły. Ona nie pisała pism. Wysłała dziecko do innej szkoły na drugi koniec miasta. Ta dyrektorka wybiera sobie dzieci. A moze należałoby stworzyc jeszcze jedną klasę integracyjną jesli jest tak duzo dzieci a szkoła jedna integracyjna. W 11 pierwszych klas jest chyba z 10.
~Rodzic 8 11-02-2013 12:13
Przecież każdy wie, że dyrektorka z sp8 jechała pijana w sztok, co zresztą można wyczytać z pisma Pani Radnej, która nie pozwala zamieść sprawy pod dywan. Nie ma co się czepiac Pene, bo wiadomo, że ma pełną rację w tym co napisał. Nie zgadzają się z nim, zapewne sama zainteresowana pani dyrektor szkoly, oraz dołącza do niej grupka osób, która jest od pani dyrektor w jakis sposób uzależniona. Jako rodzica szokuje mnie, że sami, niektórzy nauczyciele nie negują takiego zachowania jak jazda po pijanemu. Jesli faktycznie są w tej szkole klakierzy pani dyrektor, to mam nadzieję, iż jest to garstka, która szybko zniknie, jak tylko odwolaja skompromitowanego dyrektora! Mam nadzieję, iż wreszcie zapadnie radykalna decyzja, czy to komisji dyscyplinarnej, lub prezydenta Zawiły i zwolnią ta panią!
~qla 11-02-2013 13:47
Nawet Benedykt 16 miał odwagę i abdykował! Czy pani dyrektor sp8 pójdzie w jego ślady i abdykuje ze stolca dyrektorskiego?!
~trebor 11-02-2013 15:33
status nauczyciela w Polsce dyplomowanego jest nizszy od szeregowego zolnierza naszej armii. Jak moja corka skladala na uczelni w Anglii oswiadczenie o moich miesiecznych zarobkach podejrzewano ja o probe falszowania danych.A Co do dzieci w domu,siedza na komputerze i sie nie ucza a wy w wiekszosci nawet nie wiecie jak nazywa sie nauczyciel waszych dzieci. Wezcie zeszyt do jez polskiego izobaczcie skutki komputeryzacji zobaczcie jak otluszczone sa nasze malenstwa i zacznijcie naprawiac swiat edukacje od siebie
~Pene 11-02-2013 15:50
tego raczej nie oczekujmy. pani dyrektor sp8 nie stac na taki krok. brak cywilnej odwagi, parcie na stolek za wszelka cene. zreszta widac to po artykulach prasowych, ktore na temat pani dyr. sa pisane. szkoda, gdyz w obecnej sytuacji szkole 8 czeka niestety wegetacja, az do wyboru nowego szefa placowki. miejmy nadzieje, ze apel Komisji Radnych przyniesie konstruktywne rozwiazanie, jakim bedzie pozegnanie dyrektora - edukatora "nigdy nie jezdze po alkoholu"... taki chyba napis widnieje pani dyrektor sp8 na wiekszosci browarow...?
~trebor 11-02-2013 16:07
pani dyr sp 8 jest swietnym organizatorem pracy zobaczcie jaka maja baze szkolna i warunki pracy i nauki.robienie z niej potwora jest bledem a tak na marginesie spojrzmy na siebie w wolnym czasie co i jak robimy.Nie razzapadlibysmy sie pod ziemie i mamy sie zwalniac z pracy.
~rudyyy 11-02-2013 16:19
pijak za kierownicą jak tu już ktoś wspominał to potencjalny zabójca, bez względu, czy jest to ksiądz, policjant, czy wspominana tu pani dyrektor sp8. Organizator to nie wszystko, trzeba miec jeszcze ten tzw. \"takt i szacunek do innych ludzi\". tego tu brakuje. Wsiadanie za kierownicę auta będąc pijanym dyskredytuje tego dyrektora to by nawet nauczycielem. tak to niestety jest, nauczyciel to bardzo poważna rola społeczna, jeśli jej się nie podoła niestety trzeba odejśc z honorem, którego tutaj brak. Nie każdy musi byc nauczycielem. To wyjątkowa rola społeczna. czy pijaństwo na drodze daje dobry przykład? i czy można tutaj mówic o tym, że jest się tylko człowiekiem? gdyby ta pani kogoś zabiła też ci wszyscy obrońcy nadal by twierdzili, że to tylko błąd ludzki, kiedy jakieś dziecko by zabiła!
~największy 11-02-2013 22:20
motywacyjny dla pijących kolesiów...
~Pene 11-02-2013 22:32
dlatego panowie i panie pijemy, pijemy oczekujac na zmiany :-)
~a zmian... 11-02-2013 23:27
a zmian, jak nie ma, tak nie ma... obojętne kto na stołku zasiada...
~konklawe 12-02-2013 18:14
... no jak tam nasz Benedykt z Ósemki ??
~trebor 14-02-2013 19:15
czepcie sie pijanych poslow i sedziow ,ktorzy maja pozwolenie na pijanstwo za kierownica ,to dopiero jest problem.
~ 14-02-2013 21:34
Do M. Kaflik. Jak zwykle M.Kaflik odkryłeś Amerykę!!! Jest taki zapis juz od dawna i koniecznośc złożenia oświadczenia o niekaralności podczas stawania do konkursu na yrektora placówki oświatowej.
~Aga 2 8-03-2013 18:15
Nie bardzo rozumiem o co ta cała awantura z dyr.Szkoły nr.8. Przecież w KN jest jasne stwierdzenie, że nauczycielem nie może być ktoś z prawomocnym wyrokiem. Tym bardziej powinno to dotyczyć dyr.szkoły.Zatem ta pani zajmuje stanowisko bezprawnie.
~Bambo 9-03-2013 22:34
Co się dzieje w tym kraju? Problemy w służbie zdrowia - trzeba przeprowadzić debatę...., problemy w oświacie trzeba przeprowadzić debatę, problemy w ...................., trzeba debatować. Ten kraj jest przerośnięty fidrygłkami wyższej hendologii i głupologii. Czczym gadaniem nie rozwiązano żadnego problemu. Dlaczego zostały zamrożone dodatki motywacyjne dla nauczycieli, kiedy on sam na początku ustalił sobie podwyżkę wynagrodzenia? To pytanie do Pana Zawiły..... Czy będzie miał odwagę odpowiedzieć na to pytanie?.... Kiedy Pan Zawiła obniży swoje wygrodzenie, wobec złej sytuacji ludzi. Odpowiedzialność solidarna. Wiem, że ci co nic nie umieją - urzędują, Ci co nie potrafią nawet urzędować - żądzą... To jak to jest z tą atrakcyjnością Jeleniej Góry, Panie Zawiła?.... Czy to kłamstwo!!!!!!!!
~emeryt 9-03-2013 22:59
Pan prezydent Zawila ma rację . Czas nJWYŻSZY zrobić selekcję wśród nauczycieli -- leserow Zrobić studia pedagogiczne to żadna sztuka, jeśli sie umie czytać ze zrozumieniem, wszak wszystkie prace bez trudu można ściągnąć z internetu Nagminne są plagiaty Skandalem sa ich wysokie pensje Panie prezydencie proszę realizować swoje słuszne założenia i nie dopuścić do --RÓWNO

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group