Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2539
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O polędwicy bez polędwicy

Wtorek, 16 grudnia 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: O polędwicy bez polędwicy
Fot. Archiwum Czytelnika
Jaka jest zawartość polędwicy w ... polędwicy – zastanawiali się jedni z klientów po zakupach w sklepie „Rondo”. Okazało się bowiem, że zakupiona przez nich wędlina w plasterkach, z nazwy polędwica, była nią tylko po części. Jak to możliwe?

Państwo Anna i Tadeusz kupili wędlinę w sklepie "Rondo". Po przyniesieniu jej do domu i rozpakowaniu okazało się, że pod kilkoma wierzchnimi plastrami polędwicy znajdują się ścinki innej, nieświeżej wędzonki.

– Ekspedientka podała nam wędlinę z pokrojonej kupki , z podpisem "polędwica" i za nią też zapłaciliśmy – mówi pan Tadeusz. – Po zjedzeniu w domu kilku plasterków okazało się, że w środku, czego w sklepie widać nie było, są jakieś ścinki starej szynki z przyprawami i tłuszczem. Co najgorsze nie jest to pierwsza historia w „Rondzie”. Kupuje wędlinę w różnych sklepach ale takie niespodzianki spotykają mnie tylko tam.

Tymczasem kierowniczka sklepu nie dowierza, że taka sytuacja mogła mieć w ogóle miejsce, i zapewnia, że w najgorszym wypadku musiała być to jakaś pomyłka. – W naszym sklepie klient jest ważniejszy niż producent, dlatego nie ma możliwości by ktokolwiek próbował wciskać klientom stare wędliny – mówi Danuta Kunicka, szefowa sklepu.

– Nie wiem jak mogło dojść do tej pomyłki, ale z pewnością nie było to celowe działanie. Poza tym jeśli dany produkt nie odpowiada klientowi może go po prostu u nas zareklamować. Zawsze oddajemy w takich sytuacjach pieniądze. Poza tym wędlina jest krojona i pakowana na miejscu, dzięki czemu klient może zobaczyć, co kupuje i jeśli mu nie odpowiada, to może zrezygnować z zakupu.

Powiatowy rzecznik konsumentów, Klaudia Garniewicz przypomina, że na zareklamowanie artykułów spożywczych niepakowanych klient ma trzy dni, a pakowanych trzy dni od dnia ich otwarcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group