Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

O podwyżce niejednogłośnie

Audio

Czytaj na głos

Autor: Polskie Radio Wrocław 96, 7 FM 1 min czytania

Rozpoczęła się samorządowa kampania wyborcza. Na razie na forum rady miasta. Okazją była uchwała o poborach prezydenta, a dokładnie podwyżka, jaką zaproponował przewodniczący Jerzy Pleskot.

reklamy

Dyskusja trwała prawie godzinę. Opozycja mówiła o prezydenckich błędach. Wśród największych porażek wymieniano przepadające unijne dotacje na budowę obwodnicy czy remont teatru zdrojowego. Zwolennicy wskazywali wysokie miejsca Jeleniej Góry w różnych ogólnopolskich rankingach. Jerzy Pleskot przewodniczący rady miasta uważa, że prezydencka pensja nie była waloryzowana od 3 lat.

Teraz prezydent jeleniej Góry dołączył do najlepiej zarabiających samorządowców. Jego miesięczne pobory wzrosły o 1300 złotych i wynoszą 11 tysięcy.

Siedmiu radnych głosowało przeciwko podwyżce. Wśród nich był Robert Prystrom, kontrkandydat Józefa Kusiaka w jesiennych wyborach samorządowych, który bardzo źle ocenia prace prezydenta i jego zastępców. Za podwyżką dla prezydenta głosowało 11 radnych z SLD. Cztery osoby wstrzymały się od głosu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka