Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3723
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O podwyżce niejednogłośnie

Środa, 8 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2006, 16:14
Autor: Polskie Radio Wrocław 96, 7 FM
Rozpoczęła się samorządowa kampania wyborcza. Na razie na forum rady miasta. Okazją była uchwała o poborach prezydenta, a dokładnie podwyżka, jaką zaproponował przewodniczący Jerzy Pleskot.

Dyskusja trwała prawie godzinę. Opozycja mówiła o prezydenckich błędach. Wśród największych porażek wymieniano przepadające unijne dotacje na budowę obwodnicy czy remont teatru zdrojowego. Zwolennicy wskazywali wysokie miejsca Jeleniej Góry w różnych ogólnopolskich rankingach. Jerzy Pleskot przewodniczący rady miasta uważa, że prezydencka pensja nie była waloryzowana od 3 lat.

Teraz prezydent jeleniej Góry dołączył do najlepiej zarabiających samorządowców. Jego miesięczne pobory wzrosły o 1300 złotych i wynoszą 11 tysięcy.

Siedmiu radnych głosowało przeciwko podwyżce. Wśród nich był Robert Prystrom, kontrkandydat Józefa Kusiaka w jesiennych wyborach samorządowych, który bardzo źle ocenia prace prezydenta i jego zastępców. Za podwyżką dla prezydenta głosowało 11 radnych z SLD. Cztery osoby wstrzymały się od głosu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group