Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9901
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O ojczyźnie, przez niektórych utraconej

Sobota, 6 września 2008, 14:17
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2008, 9:30
Autor: Ania
Osoby zainteresowane historią naszego regionu, a zwłaszcza tematyką przesiedleń i utracie rodzinnego domu, które chciałyby na ten temat porozmawiać lub zaczerpnąć więcej informacji mogą uczestniczyć w dyskusji z udziałem referentów z Polski i Niemiec w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmana w Jagniątkowie.

Spotkanie to odbędzie się dwudziestego pierwszego września 2008 roku o godzinie szesnastej, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Tytuł dyskusji to „Korzenie tradycji. Od ojczyzny do ojcowizny”. Natomiast o godzinie dziewiętnastej, tego samego dnia można będzie wysłuchać koncertu „Muzyka w zabytkach”, organizowanego w ramach projektu Filharmonii Dolnośląskiej.

-Jest to spotkanie, na które zdecydowanie warto się wybrać, ponieważ temat dyskusji, jaka będzie poruszana, dotyczy bardzo aktualnego tematu, jakim są przesiedlenia i utrata ojczyzny. Natomiast udział referentów z Polski i Niemiec nadaje jej międzynarodowy charakter. Dodatkową atrakcją będzie wieczorny koncert, który na pewno warto wysłuchać.

Jak większość tego typu spotkań w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmana”, uczestnictwo w dyskusji i koncercie jest bezpłatne, dlatego nie powinniśmy się długo zastanawiać nad tym, czy warto w ten sposób spędzić niedzielne popołudnie. Będzie to swego rodzaju połączenie edukacji z rozrywką. Imprezę dofinansowało Miasto Jelenia Góra, Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu oraz Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
5
Pozostanę na miejscu
60%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
40%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group