Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3327
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O odnowie wsi w Karpaczu

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 28 października 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: vestnicka
Fot. UM
W Hotelu Apollo w Karpaczu odbył się drugi w tym roku cykl szkoleń z zakresu zakładania stowarzyszeń i zarządzania projektami. Udział w warsztatach wzięło 41 liderów z 27 sołectw i 21 gmin.

Do udziału w szkoleniach, zrealizowanych w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi, zaproszeni zostali przedstawiciele grup, którzy posiadają już sołeckie strategie rozwoju. Na spotkaniach uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak założyć stowarzyszenie, jak wypełnić odpowiednie dokumenty przed złożeniem ich do sądu. Nauczyli się też pisania oraz rozliczania projektów, poznawania potrzeb lokalnej społeczności, tworzenia konkretnych wniosków czy budżetu.
Szkolenia były prowadzone przez Marcina Sobaszka i Pawła Antoniewicz - trenerów współpracujących z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnych przedsięwzięciach realizowanych w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~tesco 28-10-2011 8:32
szeryf wam odnowi Karpacza, z Sobiesiakiem, Włodygą i Bogusiem do spóły
~Andrzej66 28-10-2011 9:16
...nie rozumiem komentarza, czy to źle, że w Karpaczu chcą inwestować, budować ,polepszać infrastrukturę? po komentarzach nie tylko w Jelonce alei w innych lokalnych mediach mam wrażenie , że jest grupa która najchętniej by ogrodziła to miasto " deskami" i zrobiła skansen , i najlepiej aby się nic nie zmieniło, a Oni spokojnie by mogli prowadzić swoje hotele i pensjonaty dyktując ceny i nie martwić się bo " konkurencji prawie żadnej". Przez 50 lat było "OK" to po co to zmieniać, przecież i tak "turysty" przyjadą :)
~ 28-10-2011 10:54
/9.16/Też mam często takie wrażenie.Ale dla niektórych ta pewność,że zrobili już wszystko co było do zrobienia,może okazać się zgubna.Bardzo dobrze,że są ludzie którzy potrafią przewidywać i uczyć się na błędach.Za dużo już straciliśmy przez takich, co wyżej własnego nosa nie widzą nic a i też nierzadko przeszkadzają innym.
~Rozwój? 28-10-2011 11:43
Drodzy Państwo, przeczytajcie tekst ze zrozumieniem. Karpacz jest tylko miejscem szkolenia. O inwestycjach w Karpaczu nie ma ani słowa. Natomiast "Rozwój Karpacza" specyficznie pojmowany przez władze miasta to już zupełnie inna historia....
~ 28-10-2011 13:14
11.43 Proszę też ze zrozumieniem, czytać komentarze.Egoizm i złośliwość tych,którzy sami niewiele zrobili a przeszkadzają innym nie tylko w inwestycjach ale często w zwykłym, dążeniu do lepszego wizerunku naszego regionu, nie dotyczy tylko Karpacza.Samo szkolenie odbywające się w Karpaczu jest wywołaniem dyskusji/ zważywszy na temat/ a ten z pewnością adresowany jest do osób prywatnych, organizacji pozarządowych-ludzi,którym chce się chcieć ale nie zawsze wiedzą jak. Myślę,że tych z Karpacza też.
~nania 28-10-2011 15:17
Karpacz ma się świetnie. Biadolą ci co są po prostu zazdrośni o jego rozwój i niektórzy miejscowi, którzy nie potrafią iść z postępem. Karpacz nie potrzebuje ocen ekspertów z zewnątrz. Wystarczą tłumy turystów na weekendy i w sezonie.
~ 28-10-2011 16:39
...najlepiej za 50 zł z kocem w poszewce i radiem śnieżnik , a na śniadanie mielonka, parówka i bułka ... wątpliwej reputacji.. i telewizor na świetlicy... i Pani Stasia jest szczęśliwa .... jak 30 lat temu ... i nie będą nam jakieś biznesmeny tu rządzić..Znam ten ból sam mam pensjonat w Karpaczu i dobrze się dzieje jak teraz ... ja jestem za, mam standard 3 * i nie mam się czego obawiać , i dobrze może dziadostwo zniknie, może Ci co krzyczą najbardziej zarejestrują swoją działalność ... ja do gminy rocznie płacę 16000 zł podatku , a mój sąsiad mając taki sam budynek ,a nie zarejestrowany jako działalność płaci 600 zł ... a w Karpaczu jest takich domów .. 30% i to są jaja, i oni najwięcej krzyczą.
~Pax 28-10-2011 17:10
Pokój między Chrześcijany. Po co te swary. Jeśli mowa o odnowie wsi, to Karpacz jest najlepszym do tego, predystynowanym - rzekł bym, miejscem. Nadaje się. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group