Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5351
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O nowej taryfie wodnej w KSON–ie

Wtorek, 9 lutego 2016, 8:14
Aktualizacja: 13:02
Autor: Łukasz Muraszko (KSON)
Jelenia Góra: O nowej taryfie wodnej w KSON–ie
Fot. Archiwum KSON–u
Dużym zainteresowaniem mieszkańców Jeleniej Góry cieszyło się spotkanie w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, którego głównym tematem była podwyżka taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków w Jeleniej Górze.

Spotkanie zorganizowało jeleniogórskie koło diabetyków. Udział w nim wzięli zarówno członkowie tego stowarzyszenia jak i jeleniogórscy radni: Leszek Wrotniewski i Robert Obaz. Zabrakło, mimo zaproszenia, przedstawicieli władz miasta jak i spółki Wodnik, a szkoda, bo to właśnie do nich mieszkańcy mieli najwięcej pytań.

- Jesteśmy zbulwersowani tak drastyczną podwyżką opłat za wodę i ścieki. Chcielibyśmy się dowiedzieć, dlaczego musimy za to tyle płacić. Większość z naszych członków to seniorzy, którzy z niewielkiej renty czy emerytury muszą jeszcze wykupić leki - mówił Waldemar Wiśniewski, szef koła diabetyków w Jeleniej Górze

Leszek Wrotniewski z kolei bronił swojej decyzji, którą podjął w trakcie ostatniej sesji, czyli wprowadzenia punktu o odmowie przyjęcia taryfy przez radnych. Przypomnijmy, że jego pomysł nie znalazł uznania wśród wielu rajców i wniosek przepadł. Jak uważa L. Wrotniewski, radnym zabrakło odwagi, gdyż poparcie jego wniosku spowodowałoby, że taryfa nadal by funkcjonowała na starych zasadach. Jeżeli nadzór Wojewody uznałby ją za niewłaściwą, to mieszkańcy musieliby płacić wyrównanie góra za dwa miesiące czyli około 60 złotych, a tak nowa taryfa spowoduje, że opłata za wodę i ścieki w skali roku wzrośnie o 240 złotych – mówił na spotkaniu przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Robert Obaz, który nie poparł pomysłu przewodniczącego, wstrzymał się od głosu, a w drugim głosowaniu odrzucił zaproponowaną przez Prezydenta Miasta taryfę. Uzasadniał to tym, że uchwała zaproponowana przez Leszka Wrotniewskiego mogłoby narazić mieszkańców na straty. – Dlatego podjąłem taką decyzję – stwierdził radny Obaz.

Wodnik podwyżkę taryfy argumentował głównie inwestycjami, które już zostały zrealizowane oraz tymi, które są przed spółką Wodnik. - Szkoda, że na sali zabrakło przedstawiciela Wodnika, bo na pewno mieszkańcy chcieliby poznać jego opinię - powiedział Stanisław Schubert, prezes KSON-u.

Podczas spotkania padło wiele krytycznych uwag zarówno pod adresem zarządu spółki jak i władz miasta. Po sali krążyła także lista, pod którą podpisywali się przeciwnicy podwyżki. Głośno mówiło się także o oficjalnym proteście, który ma trafić do prezydenta Marcina Zawiły. - My tak tej sprawy nie zostawimy i na pewno będziemy chcieli wspólnie zorganizować protest. Mamy pytanie do władz miasta. Dlaczego ta podwyżka cen wody jest tak drastyczna i co Miasto zrobił0, aby ją obniżyć? Mamy też pytanie dlaczego ceny wywozu śmieci w naszym mieście są jedne z najwyższych w regionie? – mówili uczestnicy spotkania.

Od redakcji: Po publikacji tekstu otrzymaliśmy informację z Wodnika o treści: - Nikt nie zapraszał nas na spotkanie w KSON-ie. Gdybyśmy zostali zaproszeni, na pewno wzięlibyśmy w nim udział. Zbigniew Rzońca, rzecznik spółki Wodnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group