Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5034
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: O motylach, mokradłach i monitoringu siedlisk przyrodniczych

Czwartek, 27 października 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: O motylach, mokradłach i monitoringu siedlisk przyrodniczych
Fot. KPN
W siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego odbyła się kolejna, trzecia już edycja prelekcji i warsztatów prowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego „Karkonoski Park Narodowy – Centrum Bioróżnorodności, etap II”.

O „Motylach w otoczeniu człowieka i przyrody” opowiadał Artur Chrzanowski, a o m świecie mokradeł w prelekcji „Bagna w górach czyli torfowiska na przykładzie Sudetów” ten temat przedstawiła Joanna Potocka.

Obie prelekcje zostały przyjęte z ogromnym zainteresowaniem, a zaproszeni goście – prelegenci długo odpowiadali na pytania uczestników i wyjaśniali zawiłe kwestie. Podczas zajęć warsztatowych część uczestników po raz pierwszy miała możliwość być na torfowisku pod Kamiennikiem.

Wiele emocji towarzyszyło badaniu miąższości złoża i poznanie z bliska rzadkich i cennych roślin. Dla wszystkich odkryciem był też fakt, jak wiele niespodzianek kryje się w świecie motyli i innych owadów. Ważnym i ciekawym elementem spotkania była także wiedza z zakresu monitoringu siedlisk przyrodniczych chronionych w Sieci Natura 2000.

Program „ KPN – Centrum Bioróżnorodności” realizowany jest przy współudziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group