Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9747
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O Mormonach i nie tylko

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 9:09
Aktualizacja: 9:09
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: O Mormonach i nie tylko
Fot. ......
W Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu znany jeleniogórski globtroter Stanisław Dąbrowski zaprosił chętnych na niecodzienną podróż wyobraźnią do jednego z rejonów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Podróżnik opowiadał o 45 stanie USA – Utah, a swoją jak zwykle barwną gawędę zilustrował zdjęciami. Nazwę stanu dosłownie przetłumaczyć można na: stan ula. W Utah 60 procent mieszkańców stanowią Mormoni. To właśnie tutaj jest najwyższy współczynnik urodzeń w USA. Poza tym słynie on także z produkcji soli, hodowli bydła i turystyki.

Na terenie Utah znajduje się pięć parków narodowych. Na świecie znajduje się 13 milionów zdeklarowanych Mormonów. W Polsce jest ich 1,5 tysiąca, główny zbór znajduje się w Warszawie, najbliższy natomiast w Zgorzelcu-Gorlitz. Założycielem ruchu religijnego był Joseph Smith Jr. Prelegent pokazał zgromadzonym „mormoński Watykan”, modlitewnik.

Przedstawiając parki narodowe opowiedział o Canyonlands National Park i Arches National Park. Bardzo pomocne w tym momencie okazały się przeźrocza. Wrażenie na zebranych zrobiły skały m.in.: Three Gossips, balanced Rock. South&Nord Window, Delicate Arch, który jest symbolem stanu.

Autor chciał zawrzeć w swojej prezentacji jak najwięcej informacji, dlatego też slajdy były puszczane zbyt szybko. Jeśli ktoś przyszedł posłuchać o Mormonach i czegoś nowego się o nich dowiedzieć, to mógł się zawieść, ponieważ byli oni tylko pretekstem do zwiedzenia stanu i omówieni byli bardzo pobieżnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group