Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4412
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O miłości tańcem brzucha

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 lipca 2010, 15:03
Aktualizacja: 17:16
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Ciekawe widowisko taneczne – tak krótko można określić najnowszą prezentację zespołu „Hayat”, którą wczoraj oklaskiwano w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Scenariusz opracowała reżyser przedsięwzięcia Agata Szmigrodzka.

„Miłość Ci nic nie wybaczy”, bo tak zatytułowany jest ten show nawiązujący przekornie do przedwojennego szlagieru Hanny Ordonówny, składa się z pięciu części. Pierwsza nosi tytuł Gotowość na miłość. Obdarzona charakterystyczną barwą głosu 14-letnia Joanna Faryno zaśpiewała wspomnianą piosenkę. Agata Szmigrodzka zatańczyła w rytm flamenco dwa układy pn. „Malagena” z wachlarzem i „La guitarra”. A. Wesołowska i A. Michalik zaprezentowały układ Nora.

Kolejny etap to Zakochanie. Każdy chyba w myślach podśpiewywał tekst piosenki: „ Na pierwszy znak, gdy serce drgnie, ledwo drgnie, a już się wie, że to właśnie ten…” Zespół Hayat zatańczył taniec z laskami. A. Wesołowska wraz z A. Szmigrodzką zaprezentowały emocje pary ludzi, którzy spletli się w tangu.

Po zakochaniu przychodzi nostalgiczny czas rozstania J. Faryno zaśpiewała piękną piosenkę „Chwila przed zmrokiem”. Tango Malaga w wykonaniu Agaty Szmigrodzkiej świetnie wpisało się w ten fragment. Pozytywnie zaprezentowała się także solistka Joanna Sobieszczuk w Drum Solo. Ma ona piękny uśmiech, a w sobie tyle wdzięku, że można ją oglądać godzinami.

Co się dzieje, gdy zostajemy sami? Dopada nas samotność i smutek. Tego właśnie dotyczy czwarta część programu. Wokalistka zaprezentowała piosenkę Hanki Ordonówny „Jak dym z papierosa”. Tę część zdominowała Agata Szmigrodzka z dwoma układami: „Siguirija” i „Buleria” z chustą.
Ostatnim etapem jest pogodzenie się z przeznaczeniem. Tu na duże uznanie zasługuje układ taneczny, w którym wystąpiły wszystkie dziewczyny z zespołu Hayat.

Brawa dla tancerek, które tańczą coraz lepiej z występu na występ. Na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczą i choćby tylko dla nich warto pójść na ten spektakl. Co do wokalistki, można mieć wątpliwości, czy nie jest zbyt młoda, aby poradzić sobie z dość sporą skalą emocji utworów przedwojennej gwiazdy estrady. Z pewnością to wielkie wyzwanie. Można mieć też zastrzeżenia do scenariusza, nieco chaotycznego i nieskoncentrowanego na najważniejszym wątku.

Mimo zastrzeżeń spektakl jest godny polecenia. Być może jego drugie wystawienie pójdzie lepiej. Wiadomo bowiem, że na premierze młodych (i nie tylko młodych) artystów zżera czasem trema. Kolejne pokazy: 13 i 20 lipca. Wszystkie zaczynają się o godz. 19.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Paszczak 7-07-2010 16:01
Fakt, niegramotne to. Np. warto zachować jedność czasu. Tu przykładowo napisano "...składa się z pięciu części. Pierwsza nosiła tytuł..." Albo "składała", albo "nosi"... itp. itd...
~Korozja 7-07-2010 16:43
Gdyby tancerki tak tańczyły flamenko jak pisza artykuły miejscowi " dziennikarze" to do przedstawienia zapewne nigdy by nie doszło. Jako popisowy numer waszej działalnosci proponuje obejrzeć na youtube film Yamaha_divix kto zobaczy ów zrobi uff i nie zapomi do końca zycia takiej hały !!!
~Bodek 7-07-2010 17:53
kiedyś mówiłem że chętnie bym to zobaczył... i dalej utrzymuje się w tym "kiedyś";P ale w końcu kiedyś nadarzy się okazja;>
teessi 7-07-2010 21:04
korozja, nikt nie jest doskonały;-)
~ 7-07-2010 22:49
znowu Hayat i pani Agata:/
~ciepliczankaa 7-07-2010 23:32
Skoro autor/-ka artykułu uważa, iż \"...Pozytywnie zaprezentowała się także solistka Joanna Sobieszczuk w Drum Solo. Ma ona piękny uśmiech, a w sobie tyle wdzięku, że można ją oglądać godzinami...\" wypadałoby chociaż zapamiętać lub sobie zapisać, że to Jadzia Sobieszczuk a nie Joanna!!! Wydaje mi się, iż ostatnio coraz częściej Jelonka podaje bardzo dużo błędnych, niekompletnych lub też mylnych, pełnych \"byków\" informacji...szkoda...ciekawe czym jest to spowodowane...może złym dobore
Saymoo 7-07-2010 23:48
a najbardziej zastanawia mnie to: "Pozytywnie zaprezentowała się także solistka Joanna Sobieszczuk w Drum Solo." po pierwsze to Jadzia Sobieszczuk, po drugie ona siedziała obok mnie na widowni cały spektakl wiec jak mogła prezentować się na scenie? jak się nie mylę autorka miała na myśli solo AGATY MICHALIK!!! wypadałoby poprawić te nieścisłości i następnym razem lepiej się dowiedzieć o czym się pisze...
~ciekawe 8-07-2010 10:14
ja tez myślałem, ze to drum solo tańczyła sobieszczuk, przecież tak na tej kartce było co rozdawali przed wejściem...przecież nic się nie stało kto widział to wie, o którą dziewczynę chodziło autorce/ autorze. czepiacie sie
~jac 8-07-2010 10:56
Fajne sikorki na zdjęciach nr 6 i 8
~do "~piter26 8-07-2010 11:42
co ty wkręcasz ?? dobre CYCE mają
Saymoo 8-07-2010 15:21
do ~ciekawe ale to nie znaczy ze nie mozna tego sprostowac
~ 9-07-2010 7:52
no skoro wasz portal nawet zdobył się na krytyczne słowo to musiało to być cos strasznego...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group