Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6242
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: O ład reklamowy

Piątek, 17 lipca 2020, 6:04
Aktualizacja: Niedziela, 19 lipca 2020, 9:49
Autor: WAC
Karpacz: O ład reklamowy
Fot. WAC
W Karpaczu trwają prace nad przyjęciem tzw. uchwały krajobrazowej. Ten akt prawny ma uporządkować ład reklamowo – informacyjny w przestrzeni publicznej oraz zabezpieczyć miasto przez tzw. „dzikimi reklamami”.

Od 21 lipca do 19 sierpnia projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane zostanie udostępniony do publicznego wglądu w w siedzibie Urzędu Miejskiego w Karpaczu, ul. Konstytucji 3 Maja 54, w pokoju nr 14, w godzinach pracy Urzędu.

Projekt zostanie udostępniony także na stronie http://bip.karpacz.pl. Każdy zainteresowany ma prawo do uwag do projektu uchwały. Można je składać w nieprzekraczalnym terminie do 3 września 2020 r.

Projekt uchwały krajobrazowej jest wynikiem kompromisu pomiędzy przedsiębiorcami, a środowiskiem obrońców krajobrazu – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - W naszym mieście staramy się od dawna panować nad tym, w jaki sposób i gdzie umieszczane są reklamy wielkopowierzchniowe. Natomiast mamy pewien problem z mnogością szyldów i innych tablic. Dlatego ta uchwała ma wprowadzać spójny system, gdzie będą współistnieć reklamy, informacje miejskie i tabliczki z oznaczeniem dojazdu do różnych obiektów.

Uwagi, które zostaną wniesione do projektu uchwały zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Karpacza. Potem dokument trafi do radnych, którzy również będą mogli zgłaszać swoje ewentualne zastrzeżenia. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to uchwała będzie w programie jednej z jesiennych sesji Rady Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

16
67%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
316
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group