Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6832
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O książce „Nad Śnieżnymi Kotłami”

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 2 kwietnia 2019, 13:16
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 6:33
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem, autorem najnowszego retro kryminału „Nad Śnieżnymi Kotłami”.

„Nad Śnieżnymi Kotłami” to kolejna pozycja, autorstwa pisarza Krzysztofa Koziołka. Akcja powieści rozgrywa się tuż przed wybuchem II wojny światowej w Schreiberhau, czyli w dzisiejszej Szklarskiej Porębie.

To jest Szklarska Poręba owiana tajemnicą, gdzie są wątki kryminalne i szpiegowskie, nic więcej nie powiem, żeby nie zdradzić fabuły – mówi Anita Kaczmarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, organizator spotkania autorskiego. - Ta książka naprawdę jest warta przeczytania, również z tego powodu, że jest to fantastyczny przewodnik po przedwojennej Szklarskiej Porębie i wszyscy ci, którzy chcieliby poznać lepiej to miasto, powinni uznać tę lekturę za obowiązkową.
Książka dopiero od tygodnia jest w sprzedaży, a już mam głosy od mieszkańców, że nawet ci, którzy już tu mieszkają, znają historię, znają te tereny, znaleźli wiele ciekawych informacji. Dodatkowo jest pewna specyficzna intryga kryminalna. To książka dla każdego – zapewnia Krzysztof Koziołek.

W trakcie spotkania z czytelnikami Krzysztof Koziołek zdradził m.in. co skłoniło go do przeniesienia fabuły swojego kolejnego kryminału do miasta pod Szrenicą oraz jak wyglądała praca nad książką „od kuchni”.

Co warto podkreślić, w jej powstanie mocno zaangażował się nie tylko pisarz, ale również miejscowy Referat Promocji Miasta z kierowniczką Agnieszką Rozenek na czele i mieszkańcy. Wszyscy pomagali autorowi w zbieraniu informacji na temat Schreiberhau.

Jak wyszło? Czytelnicy muszą ocenić sami. Książka jest już w sprzedaży.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-04-2019 15:08
Żeby tylko nie posłużyła do parafialnego .....grillowania !! ;)
~Anonim+ 2-04-2019 16:07
To parafialne grillowanie stało się światową sensacją i znowu Polska jest przedstawiana w bardzo złym świetle, niektórym klechom poprzewracało się w głowach. Jak dotąd uważałem, że kler jest - jak na swoją profesję - dobrze wykształcony, by zrozumieć następstwa takiego ohydnego postępowania, widocznie myliłem się. I jeszcze jeden "kwiatek" do tego ogródka, na Jasnej Górze w klasztorze, przyjmuje się młodzież ONR-u, która "pozdrawia" faszystowskim gestem cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem - ciekawe, czy wszyscy wiedzą, że byli Żydami...
~ 2-04-2019 20:41
do: ~Anonim+ (16:07)
A to ciekawe, bo ja takiego " newsa ": "...na Jasnej Górze w klasztorze, przyjmuje się młodzież ONR-u, która "pozdrawia" faszystowskim gestem cudowny obraz Matki Boskiej ", nawet w GW Częstochowa nie znalazłem. Więc? Co? Race?A może jednak FEJK?
komentarz usunięty
~ 3-04-2019 12:38
odpowiedź na usunięty komentarz
No i ni huhu nic nie ma o " faszystowskich'. Faszystowskie są tylko brednie faszystowskiej lewicy. Czyż to NSDAP nie było lewicą ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group