Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8026
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: O książce „Nad Śnieżnymi Kotłami”

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 13:16
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 6:33
Autor: Paweł Guszała
Szklarska Poręba: O książce „Nad Śnieżnymi Kotłami”
Fot. Paweł Guszała
W Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem, autorem najnowszego retro kryminału „Nad Śnieżnymi Kotłami”.

„Nad Śnieżnymi Kotłami” to kolejna pozycja, autorstwa pisarza Krzysztofa Koziołka. Akcja powieści rozgrywa się tuż przed wybuchem II wojny światowej w Schreiberhau, czyli w dzisiejszej Szklarskiej Porębie.

To jest Szklarska Poręba owiana tajemnicą, gdzie są wątki kryminalne i szpiegowskie, nic więcej nie powiem, żeby nie zdradzić fabuły – mówi Anita Kaczmarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, organizator spotkania autorskiego. - Ta książka naprawdę jest warta przeczytania, również z tego powodu, że jest to fantastyczny przewodnik po przedwojennej Szklarskiej Porębie i wszyscy ci, którzy chcieliby poznać lepiej to miasto, powinni uznać tę lekturę za obowiązkową.
Książka dopiero od tygodnia jest w sprzedaży, a już mam głosy od mieszkańców, że nawet ci, którzy już tu mieszkają, znają historię, znają te tereny, znaleźli wiele ciekawych informacji. Dodatkowo jest pewna specyficzna intryga kryminalna. To książka dla każdego – zapewnia Krzysztof Koziołek.

W trakcie spotkania z czytelnikami Krzysztof Koziołek zdradził m.in. co skłoniło go do przeniesienia fabuły swojego kolejnego kryminału do miasta pod Szrenicą oraz jak wyglądała praca nad książką „od kuchni”.

Co warto podkreślić, w jej powstanie mocno zaangażował się nie tylko pisarz, ale również miejscowy Referat Promocji Miasta z kierowniczką Agnieszką Rozenek na czele i mieszkańcy. Wszyscy pomagali autorowi w zbieraniu informacji na temat Schreiberhau.

Jak wyszło? Czytelnicy muszą ocenić sami. Książka jest już w sprzedaży.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group