Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10258
Zalogowanych: 53
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O kryzysowych sytuacjach w nowej siedzibie

Czwartek, 19 listopada 2009, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: O kryzysowych sytuacjach w nowej siedzibie
Fot. Angela
Lepsze warunki pracy i szybsze reagowanie i zapobieganie sytuacjom nadzwyczajny w mieście i większe bezpieczeństwo mieszkańców – takie mają być efekty przeprowadzki wydziału zarządzania kryzysowego do nowej siedziby przy ulicy Armii Krajowej, która planowana jest na grudzień.

Obecnie wydział, który mieści się przy ulicy Sudeckiej 29, już przygotowuje się do tej przeprowadzki do budynku przy ulicy Armii Krajowej, gdzie będzie współdziałał wspólnie ze strażą miejską. Zmiana siedziby nie spowoduje zaprzestania prac wydziału, ani na jeden dzień. Po samej przeprowadzce natomiast ma zwiększyć się nie tylko komfort pracy pracowników, ale również czas reakcji na sytuacje kryzysowe.

– Ta przeprowadzka będzie oznaczała polepszenie warunków pracy, w przypadku zagrożeń które mogą wydarzyć się na terenie miasta jest powoływany powiatowy zespół zarządzania kryzysowego, który jest organem doradczym prezydenta miasta – mówi Włodzimierz Belta, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze.

– Do tej pory warunki pracy tego zespołu były bardzo ciężkie ze względu na brak pomieszczeń. Z chwilą kiedy przeprowadzimy się w nowe miejsce ten zespół będzie miał idealne warunki. Polepszą się też warunki pracy powiatowego centrum zarządzania kryzysowego. Jest to miejsce, z które przekazywane są różnego rodzaju polecenia, rozkazy do służb inspekcji i straży oraz odbierane są informacje od tych służb – mówi W. Bełta.

Nowa siedziba ma też umożliwić realizowanie statutowych zadań powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, bowiem budynek będzie wspólnie użytkowany przez straż miejską, która ma wspierać działania tego zespołu.

– Nasze działanie będą więc sprawniejsze i szybsze bo obieg informacji będzie znacznie łatwiejszy – dodaje szef wydziału. Poza tym będziemy bardziej dostępni dla mieszkańców, bo będą inne warunki pracy. Te same zostaną natomiast numery telefonów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
580
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Do szkoły dopiero w wieku 12 lat
 
Kultura
Teatry uliczne – czerwony klaun
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Kultura
Klaun Pinezka i Teatr A na jeleniogórskiej ulicy
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group