Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9429
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O krok od tragedii na Bobrze

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: TEJO
Wszedł na zamarzniętą rzekę próbując złapać psa, który mu uciekł. Lód załamał się. Pechowca, starszego mężczyznę, uratowali policjanci i świadkowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj na Bobrze w okolicy ul. Wiejskiej. – Policjanci pojechali na zgłoszenie, według którego pod mężczyzną załamał się lód. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zauważyli na środku rzeki człowieka zanurzonego po ramiona w wodzie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Stróże prawa wezwali straż pożarną i pogotowie ratunkowe. W związku z tym, że istniało zagrożenie dla jego życia i zdrowia funkcjonariusze postanowili spróbować wyciągnąć go z rzeki. Świadek zdarzenia przyniósł drabinę, po której jeden z policjantów dotarł do 83-latka. Policjanci mieli problemy z wydostaniem go z wody z uwagi na jego ciężar.

Przy drugiej próbie wyciągnięcia mężczyzny z rzeki pomógł funkcjonariuszom jeden z obserwatorów. Poszkodowany po akcji został przekazany załodze karetki pogotowia. Tłumaczył się, że wszedł na lód za psem, który mu uciekł. Z objawami wychłodzenia trafił do szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group