Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5991
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O kreatywnej i innowacyjnej Jeleniej Górze w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 października 2015, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Fot. BWA
Jutro (29.10, czwartek) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, w ramach cyklu “Konwersatorium Karkonoskie”, rozpocznie się szóste spotkanie “Kreatywna i innowacyjna Jelenia Góra”. Wprowadzenie do dyskusji i moderacja: Janusz Korzeń. Wstęp wolny.

W spotkaniu z cyklu “Konwersatorium Karkonoskie” udział wezmą: prof. Ryszard Brol z jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Piotr Iwaniec – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, dziennikarz, radny jeleniogórski oraz dr Maciej Pawłowski z jeleniogórskiej filii Politechniki Wrocławskiej.

- Tym razem spotkanie chcemy poświęcić rozmowie o “kreatywnej i innowacyjnej” Jeleniej Górze, poszukując przede wszystkim przejawów tak ukierunkowanej działalności w różnych dziedzinach. Zwykle te określenia używane w odniesieniu do twórców i naukowców, także i przedsiębiorców i zwykle a czasem i nadmiernie używa się ich w szeregu dokumentach i programach rozwojowych. W najprostszej definicji innowacyjności mówi się, że umiejętność przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania – informuje Janusz Korzeń. - Chcielibyśmy, by na naszym spotkaniu można było wskazać zarówno na te pola różnych aktywności w całym naszym regionie, w których wyraźnie przejawiają się poszukiwania takich rozwiązań, ale też wskazać, gdzie ich nie dostrzegamy i co temu przeszkadza – dodaje moderator spotkania.

Projekt realizowany ze środków finansowych Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Miasta Jelenia Góra, pod patronatem miesięcznika “Odra” oraz czasopisma “Karkonosze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~czepialski 28-10-2015 9:29
jakich filii? Wydziałów chyba? W przypadku UE - od wielu, wielu lat, a w przypadku PWr, od tego roku, dopiero co podano ważną informację!
~............. 28-10-2015 12:50
... TEKST.....odnośnie twórców to innowacyjność w Jeleniej Górze polega na tym ,że miejscowe muzeum wystawia dzieła terapii zajęciowych,uniwersytetu trzeciego wieku i może nie byłoby w tym nic strasznego gdyby nie to ,że magistrów sztuki /malarstwa/ zatrudnia do sprzątania /nie na etacie/ tylko autentycznie do sprzątania......nie dziw tedy ,że BWA tworzy takie ... teksty .............
~jeż 28-10-2015 20:08
mam nadzieję, że tematem nie będą " inteligentne" innowacje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group