Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7030
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O jeleniogórskich przystankach (komunikat)

Czwartek, 25 lutego 2016, 13:11
Aktualizacja: 13:14
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: O jeleniogórskich przystankach (komunikat)
Fot. Archiwum
W Jeleniej Górze jest 236 przystanków MZK, w tym 92 – przeszklonych, a 27 metalowych (zabezpieczonych blachami). Corocznie przybywa lub jest przebudowywanych na wyższy standard kilka kolejnych (w ubiegłym roku 7). Pozostałe – z ogólnej liczby 236 – przystanki posiadają albo wyłącznie słupek informacyjny z koszem na odpadki, albo też mają dodatkowo zainstalowaną ławkę dla oczekujących.

Wszystkie przystanki sprzątane są regularnie, wg przyjętego grafiku, z tym, że przystanki w centrum miasta i w szczególnie ruchliwych punktach przesiadkowych sprzątane są codziennie (ulice Bankowa, Podwale, duży fragment ulicy Wolności, Wojska Polskiego, ale też punkty o szczególnie intensywnym ruchu – dworzec PKP, Apteka pod Koroną, itp.). W zależności od lokalizacji inne przystanki sprzątane są z nieco mniejszą częstotliwością, niemniej regularnie, a w przypadku stwierdzenia, że potrzeba natychmiastowej interwencji – także „od ręki”.

Ze względu na fakt, że sprzątanie nie może przeszkadzać pasażerom oczekującym na autobusy, (bo ze względu na unoszący się przy sprzątaniu kurz mogłoby to być uciążliwe) to praca ekipy porządkującej teren przystanków rozpoczyna się od centralnie położonych punktów już o godz. 4.00 nad ranem i trwa do południa.

Ekipa sprzątająca czyści zarówno przystanek, jego najbliższe okolice, jak i zatokę autobusową, opróżnia kosze i czyści ławki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group