Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6616
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O jeleniogórskich przystankach

Czwartek, 2 listopada 2017, 8:13
Aktualizacja: Piątek, 3 listopada 2017, 6:45
Autor: ZR/MPGK
Jelenia Góra: O jeleniogórskich przystankach
Fot. Użyczone/MPGK
W Jeleniej Górze jest około 240 przystanków autobusowych. O ich stan techniczny dba Miasto, o panujący na nich porządek – MPGK, a MZK je tylko użytkuje.

Przystanki sprząta codziennie kilku pracowników MPGK. Pracują na dwie zmiany. W miejscach, gdzie panuje największy ruch, porządkowanie (opróżnianie koszy, zamiatanie) rozpoczynają już o godzinie 4.00. Cztery razy w roku wiaty są myte.

- 95 wiat to wiaty nowego typu - o stalowej konstrukcji, wypełnionej hartowanymi szybami. W części z nich zamontowano podświetlane gabloty z rozkładami jazdy. Są one duże, dzięki czemu można w nich było pomieścić informacje pisane czcionką czytelną dla osób niedowidzących. Nie we wszystkich wiatach tego typu, z różnych względów, można było zamontować tablice podświetlane. Tam gdzie nie udało się tego uczynić, montowane są one blisko podświetlanych bocznych ścianek reklamowych – informuje zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK.

- W Jeleniej Górze, na przykład przy ul. Grunwaldzkiej, Karola Miarki czy Ogińskiego - „Moniuszki”, stoją też wiaty starego typu, liczące sobie już po kilkadziesiąt lat. Są one sukcesywnie wymieniane. Miasto montuje także nowe „słupki” przystankowe z ławeczkami. Także one posiadają duże i estetyczne rozkłady jazdy - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group