Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6115
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O handlu ludźmi – konferencja w Jeleniej Górze

Środa, 29 marca 2017, 8:05
Autor: AB–O
Jelenia Góra: O handlu ludźmi – konferencja w Jeleniej Górze
Fot. Organizator
Konferencja dotycząca prewencji handlu ludźmi , organizowana przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze, odbędzie się 8 maja. Wydarzenie kierowane jest do pedagogów, nauczycieli i pracowników rynku pracy. Udział w konferencji jest bezpłatny . Partnerem wydarzenia jest Park sportowy „Złotnicza”, w którego obiekcie konferencja się odbędzie.

- Pomysł na to konkretne działanie zrodził się z potrzeby chwili. Zbliżają się wakacje, czas wzmożonych wyjazdów zagranicznych, a co za tym idzie większego zagrożenia. Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych - mówi Olga Jabłonko, dyrektor jeleniogórskiego CEiPM.

Warto zaznaczyć, że w polskim porządku prawnym nie występuje odrębne pojęcie „handlu dziećmi”, zatem wszelkie przepisy dotyczące handlu ludźmi należy interpretować również w odniesieniu do handlu dziećmi. Dlatego grupa docelowa obejmuje tak szeroki krąg odbiorców.

Część szkoleniowa zostanie poprowadzona przez Joannę Garnier z Fundacji La Strada, choć zaproszeni zostali także przedstawiciele służb mundurowych. Najważniejsze jest działanie prewencyjne, uczestnicy konferencji uzyskają podstawowe informacje na temat problemu handlu ludźmi tak, aby skutecznie prowadzić działania profilaktyczne w grupach uczniowskich, na spotkaniach z rodzicami oraz indywidualnie. Zainteresowani uczestnicy będą też mogli uzyskać certyfikat uczestniczenia w szkoleniu.

Informacja o konferencji została rozesłana do szkół i urzędów droga mailową. Ilu przedstawicieli szkól będzie zainteresowanych udziałem, trudno w tej chwili powiedzieć, w mentalności wielu osób problem jest odległy i nie dotyczy ich ani uczniów. Tymczasem wygląda to zgoła inaczej, bo zagrożony jest każdy.

- Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń), chętni musza się pośpieszyć. Jeśli do kogoś program konferencji nie dotarł zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 75 64 577 37 lub mailowo mbp.jeleniagora@ohp.pl – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group