Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9579
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O finansach w wiejskich bibliotekach

Niedziela, 6 marca 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: O finansach w wiejskich bibliotekach
Fot. Organizator
Ruszyła czwarta edycja edukacji finansowej osób dorosłych (głównie po 50. roku życia) prowadzonej w bibliotece w Karpnikach i Mysłakowicach. Najbliższe spotkanie w odbędzie się we wtorek (8.03) o godz. 10.00 w Karpnikach. Z bezpłatnych porad skorzystać może każdy.

- Podczas spotkań, organizowanych i prowadzonych przez przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem – informuje Grzegorz Truchanowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach.

Bibliotekarze prowadzą spotkania edukacyjne w oparciu o kurs e-learningowy i scenariusze zajęć z wykorzystaniem zasobów internetowych.

- Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w fili Biblioteki Publicznej w Karpnikach 1.marca br. roku i będą trwały przez kolejne cztery tygodnie (15, 22, 23.03 oraz 5.04). Jest to szkolenie dla grupy poczatkującej. Pod koniec marca (23.03) rozpocznie się natomiast kurs dla grupy zaawansowanej w bibliotece w Mysłakowicach. Zapraszamy zainteresowanych- dodaje dyrektor.

Do tej pory w kursach w 274 bibliotekach wzięło udział blisko 6.500 osób. W tegorocznej edycji bierze udział 98 bibliotek szkoląc ponad 2.000 osób.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group